فصل سه | درس سوم: حذف یک برنامه

حذف یک برنامه

در مواقعی که دیگر نیازی به برنامه بر روی سیستمتان ندارید، می‌توانید با حذف آن برنامه از کامپیوتر، فضایی را که از هارد اشغال کرده است را آزاد کنید. در این درس می‌خواهیم نرم‌افزار Office Enterprise 2007 را از کامپیوتر حذف کنیم.

به این ترتیب ابتدا بر روی دکمه‌ی Start و سپس روی Control panel کلیک کنید.

در این پنجره می‌توانید تنظیمات بخش‌های مختلف سیستم‌عامل را تغییر دهید. در این پنجره و در قسمت Programs می‌توانید تنظیمات مربوط به برنامه‌های نصب شده را کنترل نمایید. بر روی Uninstall a program کلیک کنید.

به این ترتیب لیست تمامی برنامه‌های نصب شده بر روی کامپیوتر نمایان می‌شود. با استفاده از لغرنده می‌توانید قسمت‌های دیگر لیست را نیز مشاهده کنید.

اکنون برنامه‌ی مورد نظر، یعنی Microsoft Office Enterprise 2007 را یافته و پس از کلیک بر روی آن، بر رو دکمه‌ی Uninstall در بالای کادر کلیک کنید.

به این ترتیب کادری باز شده و از شما می‌پرسد که برای حذف این برنامه مطمئن هستید یا خیر. با کلیک بر روی Yes، مراحل حذف برنامه شروع می‌شود.

در نهایت با کلیک بر روی Close، پنجره‌ی برنامه بسته می‌شود.

البته توجه داشته باشید که در بعضی موارد پس از اتمام این کار، برای تکمیل پروسه‌ی حذف، باید سیستم را Restart نمایید. پیش از هر کاری پنجره‌ی کنترل پنل را ببندید. در نهایت با کلیک بر روی Yes، سیستم مجدداً راه‌اندازی شده و برنامه‌، کامل از روی سیستم‌عامل حذف می‌شود.

1 نظر

  1. سلام. من یه برنامه نصب کرده بودم ( وایبر )
    حالا این برنامه کار نمیکنه . میخوام حذف کنم ولی نه تو کنترل پنل هست نه توی all programs
    چیکار کنم؟

نظر شما؟