فصل اول | درس دوم: اضافه نمودن Footage به Timeline

اضافه نمودن Footage به Timeline

در این بخش به بررسی دقیق‌تر یک پروژه Premiere پرداخته می‌شود. در این پروژه مشاهده می‌کنید که یک ویدئو از پروژه کم شده است و باید آن را به پروژه بیافزاییم.

این پروژه حدود 14 ثانیه به طول می‌انجامد. توجه داشته باشید که این فاصله خالی مربوط به عدم وجود ویدئو در 3 ثانیه اول است. این پروژه مربوط به یک آگهی تبلیغاتی در وب می‌باشد. اکنون باید یک ویدئو دیگر را اضافه کنید تا در این فضای خالی جای بگیرد. این ویدئو در پوشه ویدئو قرار دارد. باید بر روی این فلش‌های کوچک کلیک کنید تا بتوانید المان‌ها را در پوشه ویدئو مشاهده نمائید.

اجباری جهت استفاده از این پوشه‌ها در پروژه وجود ندارد اما به‌کارگیری این پوشه‌ها در مدیریت و طبقه‌بندی المان‌ها بسیار کارآمد خواهد بود. می‌توان بسادگی پوشه ویدئو را باز کرد اما در این قسمت یک فیلد Search نیز قرار دارد. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید واژه Train در نام Footage قرار دارد. بنابراین می‌توان این عبارت را وارد کرد. مشاهده می‌کنید که با وارد کردن چند حرف ابتدایی واژه Train نام این کلیپ مشاهده می‌شود.

 

برای مشاهده سایر Footage‌ها تنها کافی است بر روی علامت × کلیک کنید. حال جهت افزودن این کلیپ در Sequences کافی است بر روی آن کلیک نموده و آن را بر روی Drop ، Sequences کنید.

همان‌گونه که مشاهده می‌کنید می‌توان ویدئو‌های مختلف را به سادگی در لایه‌های مجزا وارد کرد. همچنین می‌توانید از نظر زمانی محل آن را تغییر دهید. توجه داشته باشید که چنانچه این ویدئو را بر روی دیگر ویدئو‌ها قرار دهید محتوای قبلی پاک شده و محتوای جدید جایگزین می‌شود. اکنون آن را به چپ درگ نمایید،مشاهده می‌کنید که این کلیپ به Timeline اضافه شده است و با فشردن کلید Space می‌توانید آن را در پنل Monitor Program مشاهده نمائید.

روش‌های مختلفی برای افزودن ویدئو‌ها به Timeline وجود دارد، اما این روش ساده‌ترین آن‌ها می‌باشد. بنابراین ساده‌ترین روش درگ کلیپ‌ها از پنل Project به پنل Timeline است.

 

دست اندرکاران: آتنا میرزایی، ملیحه عسگری، فرهاد رمضانی

1 نظر

نظر شما؟