فصل دوم | درس اول: ایجاد یک پروژه جدید

ایجاد یک پروژه جدید

 

در این بخش نحوه ایجاد یک پروژه جدید را بررسی خواهیم کرد. با باز شدن کادر خوش‌آمد‌گویی بر روی گزینه New project کلیک کنید.

در کادر باز شده و در سربرگ Scratch disks می‌توان تنظیمات مورد نظر جهت پروژه جدید را تعیین نمود.

با این حال در اکثر مواقع نیازی به تغییر مقادیر پیش فرض نمی‌باشد در پایین کادر نیز می‌توانید مسیر مورد نظر خود را تعیین کنید.

همچنین می‌توان در فیلد Name نام مناسبی برای پروژه مشخص نمود.

پس از پذیرفتن تنظیمات پیش فرض بر روی OK کلیک کنید. به این ترتیب کادر New sequence باز می‌شود از آن‌جا که مهم‌ترین بخش پروژه از سکانس‌ها تشکیل شده است می‌باید در ابتدا سکانسی ایجاد کنید از قسمت سمت چپ گزینه DV-NTSC و استاندارد 48 chi را برگزیده و بر روی OK کلیک کنید.

به این ترتیب Premiere باز می‌شود در صورتی که قصد داشته باشید مجدداً تنظیمات اعمال‌‌شده را مشاهده کنید می‌توانید از منوی Project بر روی Project Settings و سپس یکی از گزینه‌های General یا Scratch Disks کلیک کنید.

توجه داشته باشید از آن‌جا که گزینه‌های این بخش پیشرفته هستند نیازی به تغییر آن‌ها نمی‌باشد. حال بر روی Cancel کلیک کنید. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که هر المانی که به پروژه وارد کنید نرم‌افزار یک لینک از آن در پروژه ایجاد می‌کند بنابراین نیازی به امبد کردن فایل‌ها نمی‌باشد فرض کنید که از یک فایل 2GB در پروژه استفاده می‌کنید در صورت امبد نمودن آن حجم پروژه بسیار بالا می‌رود به این نکته نیز توجه داشته باشید که هرگز نباید فایل را حذف کرده و یا مسیر یا نام آن را تغییر داد در صورتی که از منوی Edit گزینه Preferences را انتخاب کنید می‌توانید به تنظیمات مختلف نرم‌افزار دسترسی پیدا کنید. حال بر روی Auto save کلیک کنید.

در این بخش با فعال بودن این گزینه تعیین می‌کنید که در زمان‌های مشخصی پروژه به طور خودکار ذخیره شود.

بهتر است این گزینه را فعال کنید به این ترتیب نرم‌افزار با هر بار ذخیره‌سازی یک کپی از پروژه را در پوشه‌ای مجزا قرار می‌دهد. به طور پیش فرض هر 20 دقیقه ذخیره‌سازی انجام می‌شود و حداکثر 5 نسخه از پروژه ذخیره خواهد‌ شد.

برای ذخیره‌سازی نسخه ششم، Premiere بر روی نسخه اول Over Write می‌کند در‌نهایت پس از وارد‌ نمودن مقادیر مورد نظر بر روی OK کلیک کنید.

 

دست اندرکاران: آتنا میرزایی، ملیحه عسگری، فرهاد رمضانی

نظر شما؟