استفاده از Action Center

قابليت جديدي كه در ويندوز7 در قسمت Security center طراحي شده‌است Action Center مي‌باشد در قسمت Notification area پرچم سفيدي را ملاحظه مي‌كنيد كه نشانه Action Center مي‌باشد اين بخش زماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه مشكل خاصي براي سيستم وجود داشته‌باشد در اين هنگام ضربدر قرمز رنگي را روي اين پرچم خواهيد‌ديد زماني‌كه ماوس را روي اين پرچم قرار دهيد تعداد مواردي كه بايد به آن‌ها رسيدگي كنيد نمايش داده‌مي‌شود.

با كليك روي اين آيكن پنجره‌اي باز خواهد‌ شد كه در مورد مشكلاتي كه وجود دارد به شما اطلاعاتي مي‌دهد به عنوان مثال اين مشكلات مي‌تواند مربوط به عدم وجود آنتي‌ويروس در سيستم و يا آپديت نشدن برنامه خاصي باشد.

كليك روي گزينه Open action center در پايين اين پنجره مي‌توانيد اطلاعات بيش‌تري را در مورد پيغام‌هايي كه دريافت مي‌كنيد و روش‌هايي براي رفع اين مشكلات مشاهده نماييد.

در اين پنجره هريك از مشكلات يافت شده در يك كادر جداگانه نمايش داده خواهد‌ شد در سمت چپ مسائل مهم نواري به رنگ قرمز ديده مي‌شود مسائلي با اهميت كم‌تر نيز با رنگ زرد نشان داده مي‌شود با كليك روي دكمه موجود در هر بخش راهنمايي در رابطه با رفع مشكل ارائه خواهد شد به عنوان مثال اگر مشكلي در رابطه با ويندوز آپديت وجود داشته باشد در كادر مربوطه دكمه با عنوان Change setting را مشاهده خواهيد كرد با كليك روي اين دكمه مي‌توانيد تنظيماتي را در مورد به روزرساني ويندوز اعمال كنيد.

پس از انجام تغييرات و نصب برنامه‌هاي پيشنهاد شده و يا آپديت كردن برنامه‌ها و Save كردن تغييرات اعمال شده در قسمت Notification area پرچم سفيدي را بدون علامت ضربدر قرمز رنگ مشاهده خواهيد كرد.

و همچنين اگر مايل به دريافت اين پيغام نيستيد مي توانيد در سمت چپ صفحه action center گزينه Change action center setting را انتخاب كنيد در پنجره باز شده مي‌توانيد تنظيمات مربوط به اين گزينه را به دلخواه تغيير دهيد همچنين مي‌توانيد تعيين كنيد كه در مورد كداميك از مسائل مربوط به سيستم به شما پيغام داده شود و در مورد كدام موارد پيغام داده نشود.

 

 

11 نظر

  1. با سلام و وقت بخیروخسته نباشید خدمت شما و قدردانی بابت نرم افزار(باشگاه یار) خوبتون.من با نحوه کار آنلاین این نرم افزار مشکل دارم لطفا اگه فیلم آموزشی یا بهتر میتونید این قضیه را باز کنید تا بتوانیم بهتر استفاده کنیم.با تشکر فراوان یا علی مدد

  2. سلام.برای من پیغام restart this computer میاد.اگر restart کنم تمام برنامه ها و اطلاعاتم پاک میشه؟
    و یه سوال دیگه اگر ویندوز رو آپ دیت کنم مشکلی پیش نمیاد؟

نظر شما؟