فصل چهار | درس دوم: نصب یک پرینتر

نصب یک پرینتر

یکی از دستگاه‌های جانبی که احتمالاً به آن احتیاج خواهید داشت، چاپ‌گر و یا Printer نام دارد. می‌توانید چاپ‌گر را مستقیماً از طریق یکی از پورت‌های USB به کامپیوتر متصل نموده و از آن استفاده کنید.
شما می‌توانید به روش مختلف درایور پرینتر را نصب نمایید:
روش اول: نصب از طریق Device Manager
روش دوم: نصب از طریق فایل Setup
روش سوم: نصب از طریق Add Printer
آموزش نصب از طریق Device Manager و نصب از طریق فایل Setup برای ویندوزهای ۱۰ و ۸.۱ و ۷ و XP از طریق ویدیو زیر قابل مشاهده می‌باشد:
[arve url=”https://dl.asanpc.com/video/printer/how_to_install/full_installation_printers.mp4″ align=”center” thumbnail=”10393″ title=”آموزش نصب درایور پرینتر در ویندوزهای ۱۰ و ۸.۱ و ۷ و XP” description=”آموزش نصب درایور پرینتر در ویندوزهای ۱۰ و ۸.۱ و ۷ و XP” /]
آموزش نصب از طریق Add Printer:
همچنین می‌توانید از چاپ‌گری استفاده کنید که از طریق شبکه در دسترسی قرار دارد. نصب چاپ‌گر در آخرین نسخه‌ی سیستم، کار ساده‌ای است. اکنون فرآیند نصب یک چاپ‌گر را بررسی خواهیم کرد.
ابتدا چاپ‌گر را به کامپیوتر متصل نمایید، احتمالاً از یک پورت USB برای این کار استفاده خواهید کرد. چراکه این روش، رایج‌ترین روش اتصال به کامپیوتر است. در بخش‌های گذشته با ظاهر پورت USB آشنا شدید. هنگامی که چاپ‌گر از طریق USB یه کامپیوتر متصل شد، چاپگر را روشن کنید. دیسک‌هایی که در جعبه‌ی چاپ‌گر قرار دارد و حاوی نرم‌افزارهای نصب چاپ‌گر می‌باشند را فراموش کنید. احتمالاً این نرم‌افزارها قدیمی‌ شده‌اند. ویندوز درایور صدها مدل چاپ‌گر را در خود دارد. درایور نرم‌افزاری است که به کمک آن کامپیوتر چاپ‌گر را شناسایی می‌کند.
لحظاتی پس از اولین اتصال چاپ‌گر، به خصوص که اگر چاپگر اولین بار به کامپیوتر متصل شده باشد، ویندوز آن را شناسایی کرده و بلافاصله شروع به نصب درایور می‌کند. در این حالت یک آیکون کوچک در پایین سمت راست صفحه دیده خواهد شد. لحظاتی بعد، پیغامی شبیه این را خواهید دید:

در این پیغام نوشته شده است که دستگاه،‌ آماده‌ی استفاده می‌باشد. این آسان‌ترین راه نصب یک چاپ‌گر است. چرا که ویندوز تمام کارها را انجام می‌دهد.
حال تصور کنید که چاپگر مورد استفاده، قدیمی باشد، به طور خودکار شناسایی نشود و یا چاپ‌گر به روشی غیر از پورت USB مانند اترنت یا بلوتوث به کامپیوتر متصل شود. در این حالت باید ویزارد Add Printer را اجرا کرده و مراحل نصب را به صورت دستی انجام دهید.

روی دکمه‌ی Start و سپس بر روی Devices and Printer کلیک کنید.

در کادر باز شده بر روی دکمه‌ی Add a printer کلیک کنید.

در این ویزارد، دو گزینه وجود دارد. Add a local printer در مواقعی استفاده می‌شود که چاپ‌گر مستقیماً به کامپیوتر متصل باشد.
گزینه دیگر به به مواردی اختصاص دارد که پرینتر از طریق شبکه و یا به صورت بی‌سیم یا بلوتوث، به کامپیوتر وصل می‌شود.

چنانچه چاپ‌گر قدیمی بوده و از طریق پورت‌های قدیمی به کامپیوتر متصل شده است، گزینه‌ی اول را کلیک کنید. در صفحه‌ی بعد در منوی باز شوی بالا، باید پورتی را که چاپ‌گر به آن متصل شده است را انتخاب کنید. LPT1 رایج‌ترین نوع است. روی Next کلیک کنید.

در این صفحه قسمتی به نام Manufacturer وجود دارد. در این قسمت، فهرست شرکت‌های تولید‌کننده دیده می‌شود. شرکت مورد نظر را انتخاب کنید. حال در قسمت Printers، مدل چاپ‌گر مورد استفاده را برگزینید. چنانچه مدل چاپ‌گر شما در فهرست چاپ‌گرها وجود نداشت باید به وب‌سایت شرکت سازنده جهت دانلود درایور چاپ‌گر مورد نظر مراجعه کنید. احتمال این‌که مجبور به این کار شوید، بسیار اندک است. مگر این‌که چاپ‌گر مذکور، گمنام و یا قدیمی باشد.

از آنجایی که این چاپ‌گر پیش از این نصب شده است، باید تعیین کنیم که درایور آن مجدداً نصب شود و یا از همان استفاده شود. در صورتی که اولین بار پرینتر را نصب می‌کنید، این صفحه را نخواهید دید. سپس روی Nextکلیک کنید.

در فیلد Printer name، می‌توانید نام دیگری برای چاپ‌‌گر انتخاب کنید. در غیر این صورت بدون تغییر دادن نام پیش‌فرض، دکمه‌ی Next را کلیک کنید.

اکنون ویندوز، درایور مناسب برای چاپگر انتخاب شده را نصب می‌نماید.
پس از این کار در صفحه‌ی Printer sharing دو گزینه ظاهر می‌گردد. گزینه‌ی دوم مخصوص به اشتراک گذاشتن چاپگر از طریق شبکه می‌باشد. در این مورد گزینه‌ی اول را انتخاب کنید. و روی Next کلیک نمایید.

در صفحه‌ی پایانی گزینه‌ای به نام Set as defult printer وجود دارد. با فعال کردن این گزینه، چاپ‌گر جدید به عنوان چاپ‌گر پیش‌فرض سیستم انتخاب می‌شود. همچنین دراین صفحه دکمه‌ای به نام Print a test page دیده می‌شود. با کلیک روی آن یک صفحه به طوری آزمایشی چاپ می‌شود تا از عملکرد صحیح چاپ‌گر اطمینان پیدا کنید. در پایان روی دکمه finish کلیک کنید.

اکنون در قسمت Devices and printers می‌توانید چاپ‌گری را که نصب کرده‌اید در کنار چاپ‌گرهایی که قبلاً نصب شده‌اند مشاهده کنید.

چنانچه چاپ‌گر از طریق اترنت، وای‌فای یا بلوتوث به شبکه متصل می‌گردد، برای نصب آن باید مجدداً روی دکمه‌ی Add a printer کلیک نمایید و گزینه دوم را انتخاب کنید.

در این صفحه، ویندوز برای یافتن چاپ‌گرهای موجود، شبکه را جست‌جو می‌نماید. پس از یافتن چاپ‌گر، مراحل بعد، مانند افزودن چاپ‌گر از طریق کابل می‌باشد. در صورتی که چاپ‌گر مورد نظر یافت نشد، روی گزینه … The printer that کلیک کنید:

این عبارت یعنی؛ چاپ‌گری که من می‌خواهم در این فهرست وجود ندارد. در این صورت باید احتمالاً از مرکز IT و یا کسی که به این کار آشنایی داشته باشد، کمک بگیرید، چراکه در این شرایط به اطلاعات خاصی درباره‌ی شبکه و چاپ‌گر مورد نظر، نیاز خواهید داشت.
چاپ‌گر مورد نظر را از این لیست انتخاب نموده و بر روی Next کلیک کنید. به این ترتیب ویندوز شروع به نصب پرینتر می‌کند.

کادر بعدی نیز بر روی Next

و در نهایت بر روی Finish کلیک کنید.

در صفحه‌ی Devices and Printers، مشاهده می‌کنید که پرینتر مورد نظر نصب شده است.

برای حذف یک پرینتر نیز کافی است در همین صفحه، پس از انتخاب پرینتر، بر روی دکمه‌ی Remove Device کلیک کنید.

پس از کلیک روی Yes، چاپ‌گر مورد نظر حذف می‌شود.

همان‌طور که گفته شد، احتمال به وجود آمدن مشکل در نصب پرینتر، بسیار کم است. به احتمال زیاد، چاپ‌گرها با اتصال به USB و یا انتخاب آن‌ها در ویزارد Add printer نصب خواهند شد.
در صورتی که برای راه اندازی پرینتر خود نیازمند درایور هستید میتوانید از طریق لینک‌های زیر به سادگی آن‌ها را تهیه نمایید:
کلیه درایورهای پرینترهای اچ پی
کلیه درایورهای پرینترهای کانن

303 دیدگاه‌ها

 1. سلام من یک پرینتر سامسونگ مدل ۳۲۰۰ با پورت یو اس بی دارم می خوام با بلوتوث اونو فعال و با لپ تاپ کار کنم چگونه باید نصبش کنم ایا به تجهیزاتی هم نیاز دارم؟

 2. من این پرینتر را جستجو کردم توی قابلیت‌هاش چیزی از بلوتوث ندیدم، اگر منظور شما پرینتر دیگری هستش، باید بلوتوث لپ‌تاپ رو روشن کنی،‌ وارد Add Device بشی و بذاری Scan انجام بشه پرینتر شناسایی میشه و به سیستم اضافه میشه، اونوقت با هر دستور پرینت به پرینتر ارجاع داده می‌شه.
  برای اینکار من Printer sharing را پیشنهاد میدم که آموزش اون هم تا چند وقت دیگه داخل سایت قرار میدهیم.

 3. سلام خسته نباشید
  چرا وقتی می خوام پرینت بگیرم فرمان پرینت برای پرینتر صادر می شود و آیکون پائین سمت راست هم حکایت از ارسال پرینت دترد اما پرینتر با وجود سالم بودن هیچ اقدامی انجام نمی دهد و پرینت نمی گیرد . قبلا مشکلی نداشت و به راحتی پرینت می گرفت اما چند وقتیه این مشکل را دارد. جالب اینکه اگر با دیگر ویندوزی که دارم وارد بشوم مشکل وجود ندارد کار می کند اما با آن وینوزی که من باید کارم را حل کنم سرویس نمی دهد باتشکر

  • چند حالت وجود داره:
   اگر داخل این پورت usb فلش میزنید و ری‌استارت میشود یعنی usb سیستم از کار افتاده و باید کارت usb بخرید و روی سیستم نصب کنید.
   اگر پورت usb مشکلی نداره پرینتر و کابل را با یک سیستم دیگه تست کنید ببینید چه حالتی پیش میاد و به من اطلاع دهید.

  • من یک پرینتر دارم lj1010 از وقتی ویندوز۷ نصب کردم پرینترم نصب نمیشه مثل اینکه ورژن اش نمی خونه لطفاً راهنمایی ام کنید کارهایی که گفته بودید انجام دادم ولی نشد.

   • منم این پرینتر ۱۰۱۵ اچ پی دارم یک ویندوز هفت نصب کردم وزدم رو ویندوز آپ دیت اون موقع تو لیست درایئر ها پیداش کردم و نصب شد ولی وقتی ویندوز های دیگری نصب کردم پیام بعدا مجدد امتحان کنید میده و نتونستم نصبش کنم کسی راه حل داره
    سایت اچ پی هم میگه برید از مایکروسافت درایور بگیرید مایکروسافت هم لقمه را پیچونده

   • سلام
    ازروش add printer
    نصب کن
    بعد به این سایت برو
    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4062&lc=en&cc=us&dlc=en&sw_lang=&product=3435676#N555
    رام خودت انتخاب کن ولی دانلو.د نکن
    یه برنامه ای گذاشته چ پی بنام
    HP Print and Scan Doctor
    اینو دانلود کن و نصب کن خودش مشکل پیدا میکنه و حلش میکنه اغلب ویندوز ج
    ۷نمیتونه درایو رو تشخیص بده به این دلیل این مشکل پیش میاد
    منم خیلی درگیر ثاین بودم که اخرش حلش کردم

 4. سلام
  واقعا ممنون از تضیحات کامل وخوبتون و وقتی که میذارین
  من یک پرینتر اپسون مدل c45دارم که فکر کنم خیلی قدیمی باشه ودر ضمن هیچ نوع اطلاعاتی هم راجع به پرینتر ونصب آن نداشتم که با توضیحات کامل شماتوجیه شدم .میخاستم ببینم با توجه به قدیمی بودنش آیا میشه براش کابل usbو جوهر تهیه کرد وکلا قابل نصب هست یانه؟

 5. در ادامه سوال قبلی از کجا باید بفهمم که آیا اصلا پرینتر سالم هست یا نه ؟در ظاهر دو دکمه داره که وقتی به برق وصل میشه با دو نور قرمز وسبز روشن میشن و با فشار دکمه ها دستگاه شروع به کار میکند.
  باز هم ممنون

  • برای تست حتما باید کابل باشه که تست کرد، اگر کابل هم ندارین باید به خدمات کامپیوتری ببرید تا براتون تست کنند

 6. درود به مدیریت عزیز
  بنده یک پرینتر با مشخصات زیر
  Canon ، LBP-1120
  دارم و قبلا که ویندوزم اکس پی بود راحت ازش استفاده میکردم
  و به دلایلی مدت زیادی هست که ازش استفاده کردم
  حالا همین راهی که شما بالا ذکر کردید رو انجام دادم
  ولی هنوز نمیتونم پرینت بگیرم و چراغ دستگاه هم روشنه اما
  اصلا هیچ پرینتی نمیگیره ، میخواستم بدونم مشکل چیه و باید چیکار کنم ؟

 7. بسییییییییییییییییار عالللللللللللللللی بوووووووووووووووووود . من خیلی وقت بود می خواستم پرینترمو به pc وصل کنم اما بلد نبودم.ممنون از سایت خوبتون

 8. سلام خسته نباشید. من یه لپ تا ب قدیمی دارم و یک پرینتر hp1200 متاسفانه سی دی پرنتر رو گم کردم. این پرینتر به صورت اتوماتیک به ویندوز xp جواب می ده. حالا من می خوام از این پرینتر به صورت همزمان رو لپ تاپم استفاده کنم. ولی چون ویندوز ۷ هستش جواب نمی ده از کابل های بزرگ استفاده کردم. مراحلی که گفتید رو رفتم ولی جواب نداده. خواهش می کنم راه حل درست را بگید مشکل من حل بشه. اعصام خورد شده با این پرینتر

 9. سلام
  اول می خوام بگم سایتتون فوق الادس یک سوال داشتم
  من یک مودم وایرلس dLINK و یک پرینتر hP laser jet p1006 که فقط با usb به سیسم وصل میشه حالا من میخوام از طریق پورت usb مودم وایرلس پرینترمو به صورت بیسیم به اشتراک بزارم لطفا راهنمایی کنید.
  ممونوم

 10. سلام من میخوام یه پرینتر canon lbp460 رو نصب کنم add printero زدم برنامشم از اینترنت گرفتم چون سی دی نداشت اما اصلا این پرینتر شناسایی نمیشه چیکارکنم ؟

 11. باسلام لپتاب دل مدل۵۱۱۰انسپرون دارم وندوزش عوض کردم دوتا پورت یو اس بی و وای فای نصب نمیشود ازبسیاری دیرایورها استفاده کردم فایده نداشت

  • من قبلا به این مشکل خوره بودم و درایورش رو دانلود کردم اما الان هرچی که گشتم نتونستم پیداش کنم فکر میکنم پاکش کردم، اما شما برو داخل انجمن p30world، توی این انجمن یکی از بچه‌ها درایورش رو گذاشته، دانلود و نصب کن، مشکلت برطرف میشه

 12. سلام
  من یه لپ تاپ vaio سرس s دارم ویندوز ۷ رو خودش داره، وقتی می خوام پرینتر canon mf-4550d رو از شبکه اضافه کنم میگه ویندووز درایور پرینتر رو پیدا نمیکنه، وقتی ویندوز اورجینالش رو پاک می کنم یه ویندز دیگه میریزم درست میشه.
  راهی نداره که بشه با ویندوز خودش این پرینتر رو add کرد؟؟

 13. پرینتر من CANON MF 4370DN هستش که از طریق کابل شبکه به یک hub متصل شده . hub هم به یک مودم وایرلس وصله ، کامپیوتر ها هم گیرنده وایرلس دارن و میتونن از پرینتر استفاده کنن، ولی وقتی کامپیوتر خاموش میشه پرینتر آفلاین میشه و باید دوباره پرینتر رو اضافه کنیم، چیکار میشه کرد که آفلاین نشه؟؟

  • شما باید وارد سایت پرینترتون بشید، به قسمت support سایت برید و مدل پرینتر رو جستجو کنید و درایور مربوط به اون را به رایگان دانلود کنید

 14. slm, model printer man HP laserjet p1102 hastesh be computeram motasel bud va az tariq laptabo computer mitunestam print begiram ama bade 1 modat aval ba laptab mifrestadam error midad alan ham az tariq computer nemishe. mishe rahnamayi konid chetor mishe be laptabam vaslesh konam rah haye balaro raftam ama baz ham error mide.
  merc

 15. با سلام من يك پرينتر samsung ml-2850d دارم كه درايور آن را نيز نصب كردم بعد از كلي كلنجار رفتن با اون تونستم بالاخره از word پرينت بگيرم اما هر كاري ميكنم از فايلهاي pdf,photoshap نميتونم پرينت بگيرم adobreader هم جديد نصب كردم بازهم نشد وقتي روي فايل pdf control p رو ميزنم page باز ميشه اما اسم پرينتر من نيست تويه كنترل پنل اون رو set as default هم كردم لطفا راهنمايم كنيد

 16. سلام ممنون از راهنمایی با ارزش و بی نظیرتون
  من یه چاپگر Panasonic
  ۴کاره دارم امادرایورش رو چندین بار سرچ کردم وپیدا کردمو نصب کردم که ظاهرا اشتباه بوده چون همچنان تو قسمت Manufacturer نیست لطفا راهنمایی کنید. سپاس فراوان

 17. سلام.من یه پربنتر شارپ AR5516 دارم که موقعه نصب اش این ارور رو میده:Un install shield has detected that’c:\program file \sharp\button maneger u\btnman.exe’ in use

 18. در زمان انتخاب پورتي كه چاپگر با استفاده از آن به كامپيوتر متصل شده است اگر نام پورت USB در بين پورتها وجود نداشت چه بايد كرد؟
  كابل ارتباطي سالم است و درايورها هم به صورت كامل نصب شده اند. در ضمن در زمان اتصال چاپگر به كامپيوتر در قسمت Devices manager چيزي اضافه نميشود و تصوير كه در ابتداي اين آموزش قرار داده ايد ديده نميشود. مدل دستگاه HP 1132 سه كاره

 19. سلام. پرینتر من اچ پی لیزرجت ۱۰۱۰ هستش که با همین روشی که توضیح دادین نصبش کردم ولی وقتی پرینت میگیرم یه دفعه وسط کار پرینتو قطع میکنه و از اون شکلکای خندان و غیره چاپ میکنه و کلی خرابکاری میکنه. سعی کردم پرینترای مشابه نصب کنم شاید برطرف بشه ولی پرینتر چیزی پرینت نکرد. خیلی کار فوری دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید

 20. من پرینترم رو به همان نحوی که در مورد پرینترهای قدیمی گفته اید انجام دادم اما پس از انجام این مراحل متنی که می خواهم پرینت بگیرم را پرینت نمی گیرد و erorr می دهد،لطفا راهنمایی ام کنید.
  ویندوز ۷
  پرینتر:mf3110

 21. سلام ببخشيد يه سوال فوري داشتم من وقتي گزينه add printer رو ميزنم يه پيغام ميده كه ميگه operation could not be compeleted. the print spooler service is not running لطفا خيلي سريع جوابمو بديد ممنون از سايت خوبتون

  • سلام
   در مای کامپیوتر
   کلیک راست کن
   manage
   را انتخاب کن اگر
   بعدش
   service and aplication-services
   بعدش
   printer slooper
   ببین ایا اتومات هستش یا نه
   اگر نیست
   اتوماتش کنه
   یعنی
   automatic
   بزن بشه

 22. سلام عرض دارم من همه این کارهایی راکه گفتینو ک ردم ولی اسم پرینترمم که پاناسونیک هست اونجا نیمد   ودستی خودم نوشتم ولی نمیدونم چرا توی ان نصب  دومی که گفتین در قسمت پرینتر مورد نظر را باعکس انتخاب کنین نصب نمیکنه ویه هشدار میاد و من ای چاپ گرو قبلا که ویندوز xp داشتم برا اولین بار نصب کردم والان میخوام روی ویندوز۷ نصب کنه نمیکنه الطفا علتشو بم بگین

 23. سلام من پرینترHP Photosmart D5063  دارم سی دی نصب رو هم دارم ولی بعد از نصب پرینت نمی گیره اسم پرینتر هم تو لیست ویزارد نیست.ممنون میشم راهنمایی کنین.

 24. درود بر شما.من یک پرینتر رنگی konica minolta pagepro 1300w دارم اما نتونستم درایور اون را پیدا کنم میشه لطفا کمک بفرمایی؟ممنونم

 25. سلام من ویندوز۸را نصب کردم. پرینترم ۱۰۱۰hpاست تمام مراحل بالا را رفتم وقتی به پیام تست می رسم و کلید آن را می زنم هیچ پرینتی نمی آید در ضمن هیچ صفحه ای را هم نمی توانم پرینت بگیرم. راهنماییم کنید مشکل چیست؟

 26. سلام ببخشید . من hp laserjet m1132 mfpچند کاره دارم . وقتی ویندوز۷ نصب کردم درایو اسکنر دیگه نمیاد ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

 27. سلام خوبید شما من تمام این راه های که گفته بودرورفتم ولی شیر نشد از طریق وایلس الان من می خواستم ظریق گوشیم پرینت بگیرم نشدباوایلس میشه راه نماییم کنید

 28. با سلام 
  من يك پرينتر كانن ۷۲۴۰ دارم ولي نمي تونم از واي فاي اين دستگاه استفاده كنم لطفا منو راهنمايي كنيد باتشكر

 29. در ادامه سوالي قبلي من با تبلت هم نمي تونم از wifi پرينتر  استفاده كنم حتي با نصب برنامه Printhand
  لطفا منو راهنمايي كنيد باز با تشكر

 30. سلام من پرینتر چهار کاره hp دارم پرینتر در حال حاضر نصب هست ” ولی نمیدونم چه جوری باید از اسکنر ان استفاده کنم آیا اتصال خاصی لازم هست لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

 31. من چون پرینترم (lbp6000 کانن)رو از یک موسسه خریدم خودشون سی دی رو روی کامپیوترم نصب کرده بودن ودیگه سی دی به من ندادن.اولش که ازش استفاده می کردم مشکلی نداشت و پرینت می گرفت.اما از زمانی که ویندوزم رو عوض کردم دیگه کار نمی کنه. سی دی نصبش رو هم نتونستم پیدا کنم.حالا باید چه کار کنم؟اگه درایورش رو دانلود کنم چجوری باید نصبش کنم؟ممنون میشم مشکلم رو حل کنین.

 32. سلام من پریتر اچر پی مدل ۱۱۰۲ گرفته ام اما وقتی تو شبکه نصب می کنم و جوین دمین میشم و با یوزر خودم میان بالا در قسمت منیج سیستم یک درایور با علامت زرد رنگ هست که همیشه میخواد دوباره نصبش کنم و دوباره وقتی سیستم رو خاموش می کنم باز همون اتفاق میفته لطفا راهنمایی کنید

 33. من چاپگر مدل hp1015دارم اول اینکه روی ویندوز xpبه طور اتومات کار میدهد ولی من الان ویندوز ۷ درام و هرچه سعی کردم این چاپگر کار نمیدهد و انچه شما گفته اید انجام دادم ولی جواب نداد لطفا من را راهنمایی کنید

 34. با سلام
  مشکل من اینه که پرینتر من سامسونگ ml 2160 هست و لپ تاپ hp probook و این پرینتر رو با این روشی که گفتید نصب کردم پرینتر تست هم می گیره ولی از فایل های دیگه پرینت نمی گیره همین پرینتر رو روی کامپیوتر با وینروز xp نصب کردم و کار می کنه ولی با لپ تاپ نه.لطفا من را راهنمایی کنید
  ممنون

 35. سلام یه پرینتر اچ پی مدل فتو اسمارت c3175 دارم قبلا رو همین لپ تاپ نصب بوده ولی الان که می خوام نصب کنم اخرین مرحله یعنی مرحله configuring product خطا میده خواهشن کمکم کنید مرسی 

 36. سلام من پرینترم canon lbp810هست روی ویندوز سون نصب نمیشه میگن اصلا نمیشه ایا این گفته حقیقت داره حتی درایور سون هم ستاپ میکنم نصب نمیشه چیکار کنم

 37. سلام پرینتر من مدل HP1005است که قبلا درست کار می کرد و با استفاده ازCDاش آن را نصب میکردم اما حالا نه به کامپیوتر خانگی ام و نه به لب تابم متصل می شود. مراحلی که گفتید را رفتم اما در انتها علامت مثلث زرد اخطار میدهد.لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید.سپاسگذارم.اگر به جی میلم پاسخ را ارسال کنید بیشتر ممنونتان خواهم شد

 38. با سلام و خسته نباشید
  .پرینتر من کانن مدل lbp6000/lbp6018هستش.تمام مراحل نصب که فرموده بودین رو رفتم.اما متاسفانه باز پرینت نمیزنه.انگار میگه کارتریج یا کاغذ ندارین در حالی که کارتریج هم داره کاغذم داره.تازه خریدم اگه امکانش باشه راهنماییم کنین.بی نهایت ممنون

 39. به نام خدا
  سلام
  پرینتر من ۱۳۲۰ HP و سیستم عاملم ویندوز ۸.۱ ،متاسفانه درایور پرینتر روی ویندوز نصب نمیشه و پیغام خطای میده و میخواد که add کنم انکارو خواستم انجام بدم ولی توی لیست مدل های HP وجود نداره ، درایورم برای نصب در ویندوز ۸.۱ از خود سایت HP دانلود کردم ولی جواب نداد ، حالا بعد از انجام این کارها پرینتر در قسمت دیوایس آمده ولی set as default نمیشه ، لطفا کمک کنید باید از پرینترم استفاده کنم

  • س.منم همین مدلو دارم.قبلا رو windows 7 قشنگ کار میکرد ولی الان رو همون ویندوز کار نمیکنه و وقتی میخوام پرینت بگیرم چرت و پرت پرینت میکنه.ممنون میشم راهنمایی کنین

 40. سلام و واقعا مرسی از سایت مرجع تون
  من یک پرینتر اچ پی وایرلس دار دارم اما از طریق وایرلس نمیتونم وصل بشم و پرینت بگیرم لطفا راهنماییم بکنید
  مدل پرینتر هم hp laserjet prpfessional m1210 mfp series میباشد

 41. باسلام من ویندوز xp روی کامپیوترم نصب هست قبلا” پرینتیرهم نصب بود پبرینتر canoo مدلlbp600 مدتی هست ویندوز خودم روعوض کردم همان xp رونصب کردم الان هرچی سی دی نصب پرینترو میزارم که داریو آن رو نصب کنم خطا میده داریو ان نصب نمیشه البته به مدیرت سخت افزار کامیتورخودم هم رفتم دیوایز منجمنت که مشخص میشه چه سخت افزارهای نصبه اون قسمت usb پرینتر ساپورت تیک زرد رنگ خورده هرکاری هم میکنم نمیتونم دوباره ابدیتش کنم یا نصبش کنم لطفا” راهنمایی بفرمایید باید چطور داریو ان رانصب کنم ایا مشکل از ویندوز است ممکنه ویندوز درست نصب نشده باشه

 42. با سلام من یک پرینتر hp laser jet 1132 دارم میخوان منصبش کنم رو ویندوز ۷ اما نمیشه هی خطا میده رفتم از نمایندگیش پرسیدم گفت روی ۷ هم پشتیبانی میکنه لطفا کمک کنین ممنون کلافه شدم

 43. با سلام من پرینترم را نصب کردم ولی چون به حالت مخفی بود متوجه نمی شدم و فکر می کردم نصب نمی شود وحالا که متوجه شدم می بینم چند بار آن را نصب کردم و هرکاری که بکنم حذفشان بکنم باز برمیگردن و سیستم به حالت اول بر نمی گردد تا دوباره درست پرینتر را نصب کنم چه کاری باید انجام دهم تا کاملا پاک شون. با تشکر از شما

 44. سلام خسته نباشید من دنبال درایور پرینتر HP PHOTO SMART D5063یرای دانلود میگردم اما پیدا نمیکنم .چیکار کنم؟شما سایتی رو میشناسید که درایور این مدل برای دانلود باشه؟

  • این مدل توی سایت HP اصلا وجود نداره که درایورش رو بتونی دانلود کن، مگه اینکه با برنامه‌های نصب کننده درایور بتونی نصبش کنی مثل: DriverPack Solution

 45. با سلام
  مدل پرینتر من HP Leserjet M1132 هست
  بعد از گذشت یک ماه از خرید پرینتر چراغ کارتریجش روشن شد و من دادم بیرون شارژش کنن
  ولی بعد از نصب دوباره کارتریج بازم چراغ کارتریج روشن مونده
  لطفا راهنمایی ام کنید چطوری خاموش میشه چراغش
  ممنون از سایت خوبتون

  • داش همین مشکلو من هم داشتم و فهمیدم برا چی هست اینه که وقتی شرکت اچ پی یه کارتریج تولید میکنه اون  طوری طراحی میکنه که بعد از اتمام شارژ یه کارتریج بخری نه که شارج کنی در اون صورت چیپست کارتریج میسوزه و باز هم روشنه برای جلو گیری از این کار گوشه کارتیرج یه چیپسته اونو روش یه چسب بزن بعد بزار داخل

 46. با سلام وعرض ادب خدمت دست اندرکاراران سایت بسیار عالی« مجتمع آموزش آنلاین کامپیوتر،» بنده ویندوز ۸ را روی سیستم خود نصب نمودم. اما پرینتر ۱۱۰۲ اچ پی را نشناخت. از چند تن که خبره کار بودند پرسیدم که پاسخ دادند این پرینتر با ویندوز ۸ کار نمیکند وباید با همان ویندوز ۷ کار کنی،،، به بسیاری از سایت ها سر زدم ولی متاسفانه هیچ راه وروش مناسبی ارائه نکرده بودند واکثریت آنها مطالب را کپی کرده بودند که در نهایت وصل می شدم به سایت اچ پی، نا امید نشدم وباز هم جستجو را ادامه دادم تا خوشبختانه به سایت شما رسیدم وبا توضیحات منحصر به فردتان موفق شدم ظرف چند دقیقه پرینتر را نصب کنم. بسیار سپاسگزارم، خداوند طول عمر با عزت وسربلندی به شما عنایت فرماید….

 47. سلام .هنگام پرینت گرفتن کامپیوتر ریستارمیشه ..باچندکامپیونرامتحان کردم همشون اینجوری میشه خواهش میکنم راهنماییمم کنید…پرینترسامسونگ ۲۱۶۰.ممنونت میشم

  • احتمال خیلی زیاد کابلی که استفاده میکنی اتصالی داره با یک کابل دیگه تست کن، اگر بازم حل نشد میتونه از فرمتر پرینتر باشه

 48. سلام
  رنگ پرینتر من که از مدل اچ پی p1102 باتوجه به اینکه درام آن را تازه عوض کرده و شارژ جدید کردم کمرنگ چاپ می زند بفرمائید چگونه رنگش را زیاد میشود کرد.متشکرم

  • ۱۱۰۲ این مشکل رو داره که بعد شارژ بازم کمرنگ میشه اما با تعویض نوار درام این مشکل برطرف میشه، شما پرینتر رو باید ببری اونحایی که این‌کارا رو واست انجام داده تست بکنه، خیلی احتمالش کمه که از تنظیمات کامپیوتر باشه

 49. سلام من یه پرینتر hp 2055dخریدم  درایوش رو از سایت اچ پی دانلود کردم  بروی وینوز ۷ نصب نمیشه هنگاه نصب نرم افزار میگه باید کابل وصل بشه کابل رو هم وصل کردم جواب نداد تورو خدا راهنمایی کنید

  • اگه پرینتر روشنه و کابل متصل هستش و اون پیغام رو میده دو تا راه داری:
   یک: با یو‌اس‌بی‌های دیگه کامپیوتر امتحان کنی مثل یو‌اس‌بی جلو
   دو: احتمالش هست خرابی کابل داشته باشی و باید کابل رو عوض کنی

 50. سلام استاد مشکلم حل شد بعد یه مشکل دیگه پیدا کردم اون هم اینکه وقتی میخوام یه چیزی رو پرینت کنم دکمه پیرینت رو می زنم یا از پرینتر خبری نیست یا یا نرم افزار مورد پرینتی رو خطا میزنه و در ادامه اینکه شاید از ده مورد دو یا سه تا میشه پرینت گرفت نظر شما چیه؟ خیلی ممنون(پرینتر اچپی ۲۰۵۰d

  • میتونه دلایل زیادی داشته باشه، اگر از نصب بودن درایور پرینتر مطمئن هستید با یک کابل دیگه تست کنید احتمالش زیاده از کابل باشه

 51. با سلام
  من یه پرینتر MF3010 دارم با یه لپ تاپ ACER با ویندوز ۷
  هر کاری کردم نصب نمیشه …سی دی شو که میزارم EROR میده از سایت هم درایورش و دانلود کردم بازم نشد.چی کار کنم؟

 52. باسلام ، پرینتر سامسونگ مدلml2165wدارم که قبلا نصب بوده الان غیر فعال شده هر کار کردم نصب نمیشه درایوشو از سایتم گرفتم ولی بازم نصب نمیشه خیلی فوری میتونید راهنمایی کنید ممنون

 53. من پرینتر رو نصب کردم …. درایور هم دانلود کردم نصب شد … تمام کار ها رو انجام دادم اما دستور پرینت که میدم هیچ اتفاقی نمی افتد ؟؟؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید 🙁 چیکار کنم …

 54. با سلام. پرینتر من مدلش hp  است (laser jet p 1005) من اسم شرکت hp  رو پیدا کردم ولی laser jet p 1005  رو پیدا نکردم. میشه درایو رو بی زحمت پیدا کنید؟

 55. با سلام من پرینتر canon LBP-810 دارم و میخوام روی ویندوز ۷ نصبش کنم ددرایورش رو هم از سایت کنون گرفتم اما الان چیکارش کنم؟

 56. با سلام 
  من برینتر hp- LaserJet p1102 تازه خریدم اما اصلا نمیتونم باهاش برینت بگیرم. درایو نصب کرم و تموم راه هایی که گفتین و انجام دادم اما وقتی میخوام برینت بگیرم صفحه میاد که save کنم نه برینت
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • خب شما باید زمانی که پرینت میگیرین یه قسمتی نوشته که پرینترتون چیه اونجا باید مدل پرینتر پیدا کنین
   یعنی وقتی نوشته
   name
   ببینین ایا اسم پرینترتون میبینین اونجا انتخاب کنین و حلش کنین
   موفق باشین

 57. با سلام و احترام
  من یک پرینتر Canon mf 3010 خریداری کردم
  می خوام با استفاده از لب تاپ پرینت بگیرم
  ویندوز لب تاپم ویندوز ۷ هست ۶۴ بیتی
  من درایور پرینتر را از سایت canon گرفتم پرینتر را نصب کردم ولی پرینت نداد

 58. من پس از این که درایور را نصب می کنم پرینتر را نمی خواند و عکس ارور به جای تیک می آید
  لظفا بگویید من باید چه کار کنم؟
  ممنونم

 59. با سلام و سپاس از مطالب مفیدتان
  در رابطه با پرینتر شبکه، وقتی که کامپیوتر متصل به پرینتر، خاموش می شود دیگر کامپیوترهای شبکه قادر به گرفتن پرینت نمی باشند، برای حل این مشکل چه می توان کرد؟

 60. سلام .من درایور پرینترمو نصب میکنم و همه مراحلش درست انجام شده ولی موقع پرینت گرفتن پرینت نمیگیره.تازه هم واسه سرویس بردمش.میشه راهنماییم کنید.ممنون میشم

 61. سلام وویندوز لب تاب من ۷ هستش و چاپگرمم مدلش SCX-4200و درایورش رو برای نصبش نداشتم هرکاری هم میکنم نمیتونم بگیرم میشه کمکم کنید ….با تشکر …..

 62. سلام.
  من یک پرینتر canon mf4780 دارم. چطور میتونم وای فای یا بلوتوثش رو فعال کنم. تا بتونم حتی با موبایلم براش پرینت بفرستم؟
  لطفا یا به ایمیلم و یا همینجا هر چه سریعتر پاسخ بدید.
  با تشکر

 63. سلام
  خسته نباشید
  لطفا دقت کنید مشکل من خیلی مهمه خواهش می کنم سریع رسیدگی کنید.
  من یک پرینتر لیزر جت اچ پی ام ۱۱۳۲ پروفشینال دارم که روی کامپیوترم که به مودم با سیم وصل هست وصل هستش. این پرینرت با یو اس بی وصله بعد یک لپ تاپ هم گرفتم می خوام وقتی دستور پرینت رو می دم پرینت رو انجام بده( تمامی راه ها چک شده است. ) وای فای روشن است – شیر شدن پیدا نمیشه
  تو کامپیوتری که شیرش کردم شیر هست پرینتر روشن هم هست ولی توی لپ تاپ نمی تونی پیدا کنم.
  بعد مشکل اصلش اینه که توی لپ تاپ که ویندوز سون هست. تو قسمت پرینتر و درایور تو قسمت اد کردن پرینتر مدل دوم باید پرینتر که توسط کامپیوتر دیگری شیر شده رو پیدا کنه ولی پیدا نمیشه – قسمتی که ویندوز سون مربوط اینترنت و شبکه هم هست اونم روشنه به طور کامل ولی پداش نمی کنه خواهش می کنم که کمکم کنید.
  ویندوز لپ تاپ : سون ویندوز کامپیوتر : اکس پی سرویس

 64. با سلام. ممنون از وقتی که میگذارید. من یه پرینتر hp 1005 دارم و قبلا روی کامپیوتر که xp هست راحت نصب میشد. اما الان با لپتاپ که ویندوز ۷ هست وقتی که نصب میکنم، که البته از سی دی خود پرینتر برای نصب استفاده میکنم، به صورت دیفالت هم در می آد اما موقع پرینت گرفتن ارور میده و یه مثلث زرد کنار پرینتر می آد. فبلا هم این مشکل رو داشتم اما نمیدونم چجوری و با سختی نصبش کردم و مشکلم حل شد! اما الان ویندوز رو عوض کردم و دوباره مشکل دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 65. سلام
  خسته نباشید
  لطفا دقت کنید مشکل من خیلی مهمه خواهش می کنم سریع رسیدگی کنید.
  من یک پرینتر لیزر جت اچ پی ام ۱۱۳۲ پروفشینال دارم که روی کامپیوترم که به مودم با سیم وصل هست وصل هستش. این پرینرت با یو اس بی وصله بعد یک لپ تاپ هم گرفتم می خوام وقتی دستور پرینت رو می دم پرینت رو انجام بده( تمامی راه ها چک شده است. ) وای فای روشن است – شیر شدن پیدا نمیشه
  تو کامپیوتری که شیرش کردم شیر هست پرینتر روشن هم هست ولی توی لپ تاپ نمی تونی پیدا کنم.
  بعد مشکل اصلش اینه که توی لپ تاپ که ویندوز سون هست. تو قسمت پرینتر و درایور تو قسمت اد کردن پرینتر مدل دوم باید پرینتر که توسط کامپیوتر دیگری شیر شده رو پیدا کنه ولی پیدا نمیشه – قسمتی که ویندوز سون مربوط اینترنت و شبکه هم هست اونم روشنه به طور کامل ولی پداش نمی کنه خواهش می کنم که کمکم کنید.
  ویندوز لپ تاپ : سون ویندوز کامپیوتر : اکس پی سرویس

 66. سلام
  خسته نباشید
  لطفا دقت کنید مشکل من خیلی مهمه خواهش می کنم سریع رسیدگی کنید.
  من یک پرینتر لیزر جت اچ پی ام ۱۱۳۲ پروفشینال دارم که روی کامپیوترم که به مودم با سیم وصل هست وصل هستش. این پرینرت با یو اس بی وصله بعد یک لپ تاپ هم گرفتم می خوام وقتی دستور پرینت رو می دم پرینت رو انجام بده( تمامی راه ها چک شده است. ) وای فای روشن است – شیر شدن پیدا نمیشه
  تو کامپیوتری که شیرش کردم شیر هست پرینتر روشن هم هست ولی توی لپ تاپ نمی تونی پیدا کنم.
  بعد مشکل اصلش اینه که توی لپ تاپ که ویندوز سون هست. تو قسمت پرینتر و درایور تو قسمت اد کردن پرینتر مدل دوم باید پرینتر که توسط کامپیوتر دیگری شیر شده رو پیدا کنه ولی پیدا نمیشه – قسمتی که ویندوز سون مربوط اینترنت و شبکه هم هست اونم روشنه به طور کامل ولی پداش نمی کنه خواهش می کنم که کمکم کنید.
  ویندوز لپ تاپ : سون ویندوز کامپیوتر : اکس پی سرویس۲

 67. سلام.ممنون از سایت خوبتون مشکل من اینه که پرینتر منhl-5140 تو لیست نیست و مدلش تو لیست سازنده نیست.ویندوز۷ .خواهش میکنم کمک کنید

 68. با سلام
  چند ماه است از پرینتر canon mf 4780w استفاده میکنم و تا هفته پیش اصلا اذیت نکرد. اما مدتیست که برای پرینت بگیر نگیر دارد!!!
  از موقعی که مودم را عوض کردیم و دوباره پرینتر را با وای فای متصل کردیم خیلی به سختی از طریق وای فای جواب می دهد و اکثر offline است!
  کلی سعی می کنیم و بطور شانسی اتصال برقرار می شود ولی دوباره قطع میشود.
  از طرفی حتا با سیم usb که قبلا مشکل نداشت به این حالت در آمده!!
  هر جا سرچ کردیم متاسفانه راه حل پیدا نکردیم
  آیا دوستان میدانند که چه باید کرد؟
  در حال حاضر که ساعتها ارتباط قطع است

  • ابتدا درایور پرینتر رو کاملا پاک کن
   وارد سایت رسمی کنون شو:
   http://www.usa.canon.com/cusa/support
   پرینتر رو داخل سایت جستجو کن و آخرین نسخه درایور پرینتر رو متناسب با سیستم‌عاملی که داری دانلود و نصب کن
   اگر مشکل برطرف نشد باید برای رفع مشکل، بازدید فنی بشه که بهترین گزینه دفاتر تعمیر پرینتر هستند

 69. باسلام من یه دونه پرینتر hp 1160 دارم…با توجه به اینکه پورت usb چاپگرم خراب شده…مجبور شدم از تبدیل پارالل به usb  استفاده کنم…کیسم نیز پارالل خور نیست….الان هرچه تلاش میکنم نصبش کنم نمیشه که نمیشه…..خواهشمندم راهنماییم کنین

 70. سلام دوستان.من یه چاپگر رنگی اچ پی مدل laser jet pro200 color m251n خریدم.با اینکه چندین بار نصبش کردم ولی موقع فرمان پرینت filed میشه. ویندوزی که دارم xp dark edition هست.دیگه کلافه شدم.ممنون میشم راهنمایی کنین.

 71. سلام من یک پرینتر کنون دارم روش نوشته LBP 2900 من هر چی تو سایت کنون سرچ میکنم و تو قسمت درایور های ویندوز میگردم این مدل نیست این مدل برای ساله ۲۰۰۵هستش راهنمایی کنین چیکار کنم چون سی دی هاشم ندارم این پرینتر رو کسی بهم داده توروخدا راهنمایی کنین ممنون

 72. سلام من یک پرینتر infoprint 1552 دارم سی دی درایور ندارد و در اینترنت هم جستجو کردم اما جور نشد لطفاً برایم درایور شوه ایمیل کنید.
  تشکر
  از ویب سایت خوبتان

 73. سلام من یک پرینتر hp laserJet P1005 دارم اما بعد از نصب ویندوز جدید نمیتونم نرم افزارشو نصب کنم….جزء دستگاه هست و دستور پرینت ک صادر میشه چاپ نمیکنه…. ممنون میشم راهنماییم کنید….

 74. سلام من یه پرینتر hp p1006 قدیمی دارم که متأسفانه روی لپ تابم نصب نمیشه این راهی که خودتون گفتید رو هم امتحان کردم اما سیستم پیغام زیر رو میده:
  the local print spooler service is not runing.please restart the spooler or restart the machine
  لطفا راهنمایی بفرمایید. ممنونم

 75. با سلام. به لب تاب من چند تا پرینتر و دستگاه کپی از طریق usb  و کابل شبکه وصله. از وقتی که اینترنتم رو از ADSL  گرفتم دیگه وقتی توی اینترنت هستم دستگاهی که با کابل شبکه به لب تابم وصله پرینت نمیگیره . مشکل کجاست؟

 76. با سلام من یه پرینتر hp m1132 گرفتم .وقتی یک کادر میزارم تو word هم از چپ و راست هم بالا وپایین کادر ناموزونه.تمام تنظمیات تو word انجام دادم تو قسمت page luyot انگار دیفالت دستگاه مشکل داره .تو contorol panle هم رقتم و تو تنظیمات پرینتر و سایز کاغذ رو A4کردم بازم نشد.درایورشم از سایت اچ پی دانلود کردم..میشه راهنماییم کنید.
  ممنون

 77. با سلام یه سوال داشتم. من یه پرینتر وای فای دار  اچ پی M127FW دارم  چگونه از وای فای پرینتر روی لب تاب استفاده کنم؟ روی گوشیم جواب میده ولی روی لب تاب جواب نمیده . میش راهنماییم کنید؟؟؟ با تشکر

 78. سلام در ویندوز xp درایور پرینتر را نصب می کنم بعد از ری استارت کردن درایور می پرد و پرینتر را شناسایی نمی کند لطفا راهنمایی کنید

 79. با سلام
  بنده یک پرینتر سامسونگ m2070w  خریدم و با مودم ست کرده و به صورت وایرلس استفاده کردم. 
  با موبایل پی دی اف و تمامی فایل ها رو پرینت میگیره اما وقتی از لپ تاپ استفاده میکنم فقط عکس و فایل های عکسی رو  پرینت میکنه پی دی اف پرینت نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید. 
  البته ویندوز من ۷ هستش

 80. سلام
  من یه دستگاه کپی کارکرده خریدم بامشخصاتLaser Base Mf3220 canon
  ولی متاسفانه نرم افزارش رو نمیتونم پیدا کنم شما میتونید راهنمایی کنید
  که ازکجا پیداوچگونه به کامپیوتر نصب کنم؟

 81. با سلام ممنون از آموزش نصب
  من تمام مراحل گفته شده را انجام میدم اما پرینترم عمل نمی کنه به عنوان مثال ۱ صفحه پرینت میگیره بقیه صفحات نمی گیره گاهی اوقات صفحه ای میزنم پرینت بگیره در آن لحظه که کامپیوتر روشن پرینت نمیکنه بعد از خاموش روشن کردن پرینت میگیره از طریق سی دی می خوام نصب کنم در ابتدا کار کنار operating system اخطار میده از وسط نصب اخطار میده نصب back میشه،
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید مشکل از چیست

 82. سلام خسته نباشید پرینتر من HP psc1402 به ویندوزم کخ۷   ۶۴bitهستش نمی خوره باید یه برنامه دانلود کنم داخل اون سایتی که داده بودید هم رفتم اما نمی دونم باید چی کار کنم

 83. درود
  من یک پرینتر قدیمی دارم با این برند و مدل : Canon LBP 810
  چه جوری می تونم این پرینتر رو روی لپتاپ جدیدم نصب کنم. روی لپتاپم ویندوز ۸.۱ – ۶۴ بیتی نصب کردم.
  توی سایت کنن هیچ درایوری برای این پرینتر برای ویندوز ۸.۱ پیدا نکردم

  • با عرض سلام و خسته نباشید ویژه خدمت شما و همکاران مجتمع آنلاین کامپیوتر از اینکه توانستم با این آموزش ساده پرینترم را نصب کنم خیلی متشکرم . با موفقیت هر چه بهتر در مراحل کار و زندگی تان آرزمندم. خداوند متعال همیشه پشت کار شما و همچنین در سلامتی کامل به زندگی و در کارهای تان موفق و موید باشید. با سپاس فراوان
   (آیا شما آموزش فتوشاپ و پریمیر و کلاسهای دیگر را آموزش می دهید.یا از طریق اینترنت) لطفا آدرس مجتمع آنلاین کامپیوتر را برایم ایمیل کنید. دنیا ممنونتونم

 84. من یک پرینتر canon f151300 دارم سی دی نرام افزار نصبش گم کردم چگونه می تونم روی ویندو۷ و xp نصب کنم در حالیکه نرم افزار مربوطه را نمی تونم از اینترنت پیدا کنم خواهشمند است راهنمایی ام کنید

 85. سلام من تموم مراحلی که گفتین روبرای نصب پرینتررفتم ولی بازم نمی تونم پرینت بگیرم یا اسکن بکنم چیکاربایدبکنم؟من قبلاویندوزمxpبودتازه عوضش کردم شده ۷ حالانمی تونم ازدستگاه استفاده کنم.

 86. با سلام
  من مدل canon mf3010 گرفتم . سی دی ها که ارور دادن . نسخه ۶۴بیتی درایور رو دانلود ونصب کردم بازهم لپ تاب چاپگر رو نشناخت . فکر میکنم ویندوز درایور رو ساپورت نمیکنه . چون با کامپیوتر امتحان کردم کار کرد . ویندوز لپ تاب سون هست . دیگه خسته شدم .سریع کمک کن .
   مرسی

 87. سلام
  خسته نباشين
  من يه پرىنتر مدل hp laserjet p1005 دارم
  وقتى مى خوام با adobe reader يه چيزى پرىنت کنم ميگه بايد پرينترت default باشه 
  منم هرکارى توى نصب پرينتر مي کنم default نميشه ارور ميده که can not be default 
  مشکل از کجاست؟
  راستى ويندوزم ۷ هستش
  ممنون ميشم زود جواب بدين

 88. با سلام
  من یک پرینتر مدل برادر اچ ال ۱۴۴۰ دارم که سی دی نصبش نیست از کجا میتونم دانلود کنم و روی کامپیوترم نصب کنم لطفا راهنماییم کنید . ممنون میشم اگه به ایمیلم جواب بفرستید

 89. با سلام و تشکر بخاطر مطالب مفیدتون
  من یه پرینتر HP مدل DeskJet 3744 دارم، اما لپ تاپم شناساییش نمی‌کنه
  میشه کمکم کنین
  به سایت support.hp.com هم سر زدم… اما درایورشو پیدا نکردم!

 90. سلام با تشکر از توضیحات مفیدتون
  من این کار را انجام دادم ولی الان اون کامپیوتری که به عنوان کامپیوتر دوم هستش وقتی روی پرینتر متصل شده کلیک میکنم off line است چه کنم تا on شود؟؟؟؟

 91. سلام اقای رمضانی
  من ی مشکل دارم
  مدل پرینترمن hp laserjet 1320 cl5 هستش من تمام مراحل نصبشو روی لپ تاپم ک ویندوز ۸.۱ انجام دادم ولی هنگاه پیرینت گرفتن ارور میده ک error state و میره تو document ذخیره میکنه
  محض رضای خدددددددددددددددددددددددا ج بدین کلافه شدم

 92. سلام. پرينتر من موقع كپي يا پرينت پيغام مي دهد كاغذ داخل دستگاه گير كرده بايد دستگاه رو خاموش روشن كنم تا كاغذ بيرون بياد.براي رفع اين عيب چيكار بايد بكنم؟لطفا راهنماييم كنيد.

 93. سلام و خسته نباشید یه برینتر سامسونگ مدل lm1610 دارم قبلا نصبش کرده بودم رو لب تاب و استفاده هم کردم بعدا ویندوزمو عوض کردم دو سالی بود برینتر رو استفاده نمیکردم میخواستم نصب کنم سی دی شو بیدا نکردم الانم برینتر رو زدم به لب تاب یه درایور این مدل برینتر رو هم دانلود کردم تو قسمت برینتر ها مشخصلت برینتر رو میاره ولی روش اون علامت هشدار زرد هست از اینجا به بعدشو بلد نیستم یعنی کلا چیزی از اینا سر در نمیارم لطفا راهنمایی کنید ممنون

 94. من یه پرینتر hp laserjet m1132 mfp وقتی فایلی رو پرینت میکنم ایکون پرینتر پایین میاد ولی پرینتر هر کاری میکنم کاری انجام نمیده و در اون لیست فایل های پرینتی میمونهwin7 32 bitهم هستم. لطفا مشکلاتی که میتونه داشته باشه رو بگین و یه راهی براش برام بفرستین. خیلی نیازمه ممنون واقعا سایت خوبیه

 95. سلام. نحوه ی نصب و استفاده از دستگاه چهار کاره canon mf216n رو بگید. به تازگی خریدم ولی نحوه ی نصب را نمیدانم. لطفا سریعتر چون فورس است. ممنونم. خسته نباشید.

 96. سلام .خیلی ممنون بخاطر توضیحاتتون. من همه ی مراحلی که گفتید رو انجام دادم ولی در آخر میگه پرینتر HP1018 نمیتونه set بشه.ایراد از کجاست؟
  ممنون از توجهتون

 97. سلام من یه پرینتر  hp laserjet m1132 mfp  را روی وین ۷ نصب کردم  خوب شناخت و پرینت که میفرستم خوب میگیره ولی چون این پرینتر سه کاره است قسمت اسکنرش اکتیو نمیشه  بعبارتی در منوی مای کامپیو تر ای کن hp  ظاهر نمیشه !  راهنمایی میخوام 

 98. سلام. پرینتر sumsung scx 4300 موقع نصب تو اولین مورد که همون پرینتره error میده بعدم وقتی یه فایل pdf میخواد پرینت بگیره پیغام save as میده. مشکل از کجاست؟ ممنون میشم جواب بدید ویندوز ۷

 99. سلام
  من پرینتر canon LBP1120را دارم ویندوز سیستمم ۸.۱می باشد ولی موقع شناسایی اسم چاپگر رادارد ولی مدلش را ندارد متاسفانه به اینترنتم دسترسی نداردم موقع نصب ولی دریورهاش را هم از اینترنت دانلود کردم ولی بازم هم نتوانستم راه اندازی کنم

 100. سلام میشه لطفا کمکم کنید 
  من یه پرینتر با مدل HP laser jet 1005 دارم و ویندوزم ۸.۱ هستش
  CD درایور که به ویندوزم نمیخورد چون قدیمی بود
  حالا درایور پرینتر رو دانلود کردم و نصب اون با موفقیت انجام شده
  اما نمیدونم چرا پرینت انجام نمیشه 

 101. سلام ببخشید من یه پرینتر سه کاره اچ پی دارم که اسکن و فوتوکپیش کار میکنه ولی تو قسمت پرینت اشکال داره و ارور میده میگه که یه مشکلی داره فکر میکنم که پرینتر کامل به کامپیوتر وصل نشده ولی تو قسمت کنترل پنل پرینترو شناخته میشه راهنمایی کنم
  . پرینترم هست Hp Deskjet 1510 series

 102. سلام من پرينتر canon mode MG6450  دارم مي خواستم بدونم عكس هايي كه از قبل پرينت كردم در حافظه پرينتر مي مونه و الان پرينترم به لپ تاپم وصل هستش. خيلي ممنون

 103. سلام خسته نباشین ویندوز من ۸.۱ وقتی از فایل ورد پیرینت میگیرم مشکلی نیست ولی وقتی از فایل pdf می خوام پیرین بگیرم خطایی با عنوان پرینتر را نصب کنید میاد لطفا کمکم کنید.

 104. سلام خسته نباشید ویندوز کامپیوتر من ۸ و پرینتر من hp1102 هست هر بار که پرینتر رو نصب می کنم بعد از خاموش کردن کامپیوتر، پرینتر رو نمی شناسه و باید برنامه پرینتر رو مجددا نصب کنم به نظر شما مشکل کجاست؟با تشکر

 105. سلام خسته نباشید دوستان خوب من هرکاری میکنم نمیتونم درایو دستگاه پرینتر چندکاره دانلود کنم لطفآ کمکم کنید. وینوزم اکس پی هست و دستگاه پرینترم برادر هست مدلmfc-3220c

 106. سلام.
  ببخشید من وقتی میخواستم پرینتر رو نصب کنم  نامش رو در لیست پرینتر ها پیدا نکردم. و سعی کردم درایوش رو بگیرم اما نشد.اگه ممکنه راهنمایی کنید.
  با تشکر

 107. با سلام وخسته نباشید از مطالب بسیار مفیدتون 
  من چاپگر اپسون r270 دارم وویندوزم ۷ هستش .
  درایور چاپگر حذف شده  و هر چقدر جستجو کردم تو اینترنت چیزی پیدا نکردم 
  ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید 

 108.  سلام با تشکر از راهنمایی های خوبتون . من درایور HP1200  روی ۷ نصب کردم . ولی پرینت گرفته نمی شه . اتصالات هم چک کردم به نظرم مشکلی نیست میتونین راهنمایی بفرماین. ممنون میشم

 109. سلام ، من یه دستگاه کپی رنگی توشیبا C450 دارم که میخوام پرینترشو نصب کنم که به صورت شبکه هستش بلد نیستم چطوری نصب کنم برنامه دستگاه رو هم دارم ولی نمیدونم چطوری نصب کنم ممنون میشم راهنماییم کنین تا کارم راه بیفته

 110. ممنون از توضیحات مفیدتون.من روی ویندوز xp پرینتر hp1102 رو میخوام نصب کنم.پرینترم خیلی قدیمی نیست ولی نمیتونم در مدل هایی که موقع نصب خود ویندوز ارائه می دهد پیداش کنم.در ضمن من سی دی نصب رو ندارم.از اینترنت هم خیلی سعی کردم درایورش رو بگیرم ولی وقتی میزنم hp1102 درایور hp1100 رو میاره.میشه راهنماییم کنید؟؟

 111. با سلام
  من پرینتر mg24000 کانن خریدم ولی یه مشکل دارم . تمام درایور هاشو نصب کردم و پرینترش هم کار میکنه ام فقط اسکنرش کار نمیکنه و تو دیوایس منیجر کنار عکس اسکنر علامت زرد رنگ زده .
  اگه میشه لطفا راهنماییم کنید

 112. با سلام
  بنده چاپگر اچ پی ۱۱۰۲ دارم نصب که میکنم حوب کار میکنه اما بعد از خاموش کردن لپ تاپ دوباره دیگه چاپگرو نمیشناسه و میگه این یو اس پی شناخته شده نیست و باید از اول نصب کنم. لطفا راهنمایی بفرمایید

 113. سلام.من یک پرینترlexmarke260dدارم درایورشو ازاینترنت گرفته ونصب کردم .ویندوزمم xp.سیستم پرینترو شناسایی نکرد.دستی وارد کردم ازقسمتaddprinter.ولی پرینت که میگیرم میره توحافظه پرینتر میشنه.لطفا منو راهنمایی کنین.ممنون

 114. با سلام
  من یه پرینتر چند کاره سامسونگ دارم که این پرینتر روی لب تابم پرنترش کار نمیکنه و تنها اسکنرش کار میکنه سی دی خودش هستش لب تاب مارک گیگابایت هستش این درحالیه که کابل سالمه و حتی روی یه لب تاب ایسوس کامل نصبش کردم و مشکلی هم نداشت ویندوز هر دو لب تاب هم سون هست /اروری که میدن میگه چاپگر رو وصل کنید و این در حالیه که نصب هست و از طریق همون کابل دستور اسکن رو خوب انجام میده

 115. با سلام
  من پرینتر canon MF4400 Series UFRII LT را نصب کردم مشکلی برای پرینت نداشتم. ولی چند روز است برای پرینت عکس و فایل هایی که با windows photo viewer باز می شوند را پرینت نمی گیرد و پیغام پرینتر نصب نیست را می دهد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 116. سلام من یک پرینتر ۲۰۵۵ دارم که موقع خاموش یا ریستارت کامپیوتر از حالت نصب خارج میشه.و دوباره بعد از روشن کردن سیستم مراحل نصب پرینتر رو دوباره باید انجام بدم و با گزینه های enableو disable کردن پرینتر راه اندازی میشه.لطفا کمکم کنید.ممنون

 117. سلام من پرینتر hp m1212 را با روش بالا نصب کردم ، پرینتر تعریف شده ولی فعال نیست (تیک سبز نخورده ) چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

 118. با سلام
  من یک مودم وایرلس دی لینک دارم که داری پورت usb با قابلیت اتصال فلش مموری ,دانگل ۳G و هارد دیسک برای به اشتراک گذاری اطلاعات هست آیا هیچ طریقی من می توانم پرینتر را به این پورت وصل کنم که از لپ تاپ این پرینتر قابل شناسایی شود
  با تشکر

 119. سلام،دوستان من یک چاپگر HP127FN خریدم که وقتی از طریق USB به کامپیوتر وصل میکنم install نمیشه و ارور میده،لطفا راهنمایی کنید.

 120. سلام من یه پرینتر hp deskjet d1560 دارم دی وی دی نصبش رو قرار دادم مراحل نصب رو ۹۴ درصد باقی می مونه یا ادامه میده ولی پس از نصب کامپیوتر برنامه رو نمی خونه و پرینت انجام نمی شه چه کار باید بکنم؟

 121. سلام دوست عزیز پرینتر من canon lbp3010b هستش،  درایورشو از سایتش دانلود کردم حالا هر چی میخوام بازش کنم نمیشه،  چیکار باید کنم؟ 

 122. سلام اقا من یک چاپگر epson tx 117 که چند تایی درایو دانلود کردم کارساز نبود از لب تاب میزنم رو پرینت ولی پرینت نمیکنه خواهشن کمک کنید ممنون میشم

 123. با سلام پرینتر HP laserjet mfp m127fn مدل پرینترمه اما به pc متصل نمیشه درایورشم دان کردم اما به مرحله ی کابل که میرسه ارور میده/کابلشم سالمه اما نمیدونم چی کارش کنم؟ لطفا در اسرع وقت جوابمو بدید.

 124. سلام من یک سی دی دارم ازون سی دی های کوچک با مدیا پلی یر نمیخونه . از کجا بدونم با کدوم برنامه میخونه آیا برنامه دیگهای هم داردا که بتونه بخونه

 125. سلام. من دستگاه cANONمدل MF216n رو دارم. نمی تونم فکس ارسال کنم با این دستگاه. امکانش هست بگین طریقه ارسال فکس چه جوری هست؟

 126. ببخشید ویندوز پیرینتر رو شناسایی میکنه تمام مراحل نصب هم انجام میشه ولی در اخر میگه کابل رو وصل کنید و پرینتر رو روشن کنید در صورتیکه همش قبلا انجام شده .البته ویندوز رو تازه عوض کردم ۷ . چی کار کنم

 127. سلام پرینتر من مدل لیزر جت ۱۰۰۵.همه مراحل رو رفتم نصبش کردم .بعد دستور پرینت دادم PRIPRINGهم شدولی پرینت نشد چیکار کنم میشه کمکم کنین

 128. سلام  تشکر می کنم از سایت آموزشی بسیار خوبی که دارید واقعا من لذت بردم  از انتقال خوب مطالب که توی این کار تخصص دارید پرینتر اچ پی دارم چند ماهه حوصله این که ببرم بدم برنامه رو نصب کنند  رو نداشتم ولی امشب سایت شما به من کمک کرد که از چاپ گرم استفاده کنم  ممنون بازم میام سایتتون

 129. سلام خسته نباشید بسیار عالی انشال.. مشکل من حل بشه یرینتر lexm260dدارم همه اش از یک صفحه ویا سفید میزنه لطفا راهنمایی کامل کنید از شروع ممنون از محبت شما

 130. سلام من یک پرینتر بیکسلون spp_R200بلوتوثی دارم اما از طریق بلوتوث با تبلت مچ نمیشه
  مدل تبلتم زد بوک آی لايف هستش و ویندوز ۱۰ اورجينال داره موقع اتصال بلوتوث میگه درایور موجود نیس حتی درایور خود پرینتر رو هم نصب کردم اما جواب نميده
  با اندروید هم مچ نمیشه لطفا راهنماييم کنید

 131. با سلام من یک پرینتر سامسونگ ml-1640 دارم که پورت ۰.۲ داره ولی لب تاپم پورت ۰.۳ می خواستم ببینم می شه با تعویض کابل مشکل رو حل کنم یا یک مبدل کار رو درست کرد با تشکر

 132. با سلام
  پرینتر من hp laser jet 1300 ، متاسفانه موقع پرینت چند تا کاغذ و با هم گرفت، کاغذهارو  از داخل پرینتر در آوردم ولی چراغ چشمک زنش زرد شده، و دیگه نمی تونه پرینت بگیره ، لطفا راهنمایی کنید؟
  باتشکر

 133. باسلام. ببخشید من مدل پرینترم Hp Deskjet 840C و ویندوز لب تابم هم ۷و ۶۴بیتی هست. پرینترم قدیمی هست ولی نو بوده و خودمم زیاد ازش استفاده نکردم. قبلا روی همین ویندوز ۷ قشنگ و عالی پرینت میکرد ولی حالا که دوباره ویندوز ۷ رو نصب کردم عمل پرینت رو انجام میده ولی ورقه سفید میاد بیرون. نمیدونم چیکار کنم!!! کجاش ایراد داره!!؟؟؟ ممنون میشم اگه راهنمایی و کمکم کنید.با تشکر فراوان.

 134. سلام دستگاه پرینتر من موقعی که داشتم پرینت میگرفتم خاموش کردم و موقعی که روشن کردم چراغ سبز که روی ان بود قرمز شد و هرچی دستور پرینت میدهم پرینت نمیگرد و کاری که شما گفتید که ادد کنم را کردم ولی گفتید از طریق وا فای یا بلوتوث اینترنتم روشن بود هیچی پبدا نشد الان باید چه کار کنم پرینترم کار نمی کند

 135. سلام ، پرینتر من LaserJet 5L است. از مسیری که شما فرمودید رفتم در قسمت انتخاب پرینتر این پیغام آمد this driver is not digitally signed چکار باید بکنم؟ باتشکر

 136. سلام
  من یک پرینتر Canon i-sensys MF3010 دارم.داخل سی دی درایور اون,درایور۶۴بیتی سون موجود نبود.از سایت کنون درایورش رو برداشتم.بعد دوهفته ویندوزم روعوض کردم.با اینکه درایور نصب شده ولی پرینتر رونمیشناسه
  ممنون میشم اگه یه راهنمایی کنید تا دوباره کارش بندازم.کلی پرینت عقب افتاده دارم
  ممنون از سایت خوبتون 🙂

 137. سلام مدل پرینتر من کانن MF4410 میباشد میخوام نصب کنم در قسمت مدل پرینتر مدلش نیست نمیدونم چجوری مدلش رو دانلود کنم بیارم تو این قسمت ممنون میشم کمک کنید.

 138. سلام 
  من پرینتره سه کاره hp mfp m125a  رو دارم 
  درایو هاشو نصب کردم ولی برای نصب نرم افزار هاش دچار مشکل شدم
  و مرتبا پیغام خطا میده
  الان نمیدونم برای اینکه از اسکنرش استفاده کنم باید چیکار کنم 
  ممنون میشم راهنماییم کنید 

 139. سلام
  , من میخوام پرینتر hp laser p1102 رو روی یه لپ تاب جدید نصب کنم اما سی دی شو گم کردم
  . توی سایت hp کدوم قسمت باید برم برای دانلود درایو؟ لطفا آدرس اون صفحه که دانلود درایو داخلش هست رو کامل بنویسید ممنون میشم

 140. با سلام-من یک پرینتر قدیمی مدل کانن lbp-1120 laser shot دارم امکانش هست درایورهای مال ویندوز ۷-۳۲ بیتی رو برام به ایمیلم ارسال کنین.
  و یک سوال این که من وقتی پرینتر رو از طریق usb به لب تاب وصل میکنم لب تاب نمیشناستش یعنی از کنار ساعت اعلامیه ای نمیده که شما این پرینتر رو وصل کردین به کامپیوتر میخواستم بدونم میشه نشناسه یا اشکال از پرینتر با تششکر از شما

 141. واقعااااااااااااااااااااااااااااااااااااا عالیییییییییییییییییییییییی بوددددددددددددددددد دمتون گرم واقعا مرسی که نجاتم دادیدددد سایتتون عالیه

 142. سلام من پرینتر قبلا نصب کردم الان ویندوزم پریده دوباره نصب کردم هر کاری می کنم پرینترم وصل نمیشه
  مدل پرینتر Canaan lbp_810 هستش لطفا جواب بدید؟

 143. باسلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان که واقعا زحمت می کشید .خواستم بپرسم پرینتر من hp laser jet p1102 و فایل پی دی اف رو پرینت نمی گیر ه لطفا مشاوره

 144. سلام
  دوستان عزیز من یک پرینتر HP تحت شبکه دارم ، هنگام پرینت گرفتند یک برگ پرینت و بعد یک برگ سفید خروجی می دهد برای اینکه این برگه خروجی را ندهد باید چکار کنم؟

 145. سلام من کل این نت رو زیر و رو کردم که درایور شارپ ۵۵۱۶ رو برای ویندوز ۱۰ پیدا کنم.نمیدونم الان باید چیکار کنم دقیقا.
  لطفا راهنماییم کنید

 146. سلام.ممنون از کمک های خوبتون .
  من یه مشکلی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید .چراغ پرینترم روشن نمیشه و مثل اینکه مشکل از ضعیف بودن ویندوزه ! باید چیکار کنم ؟

 147. سلام خسته نباشید
  ما چند نفر در یک شرکت هستیم جدیداً یه نفر اضافه شده میخوایم اون شخص هم از پرینتر استفاده کنه چطوری بغاید متصل بشه با اون پرینتر؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 148. سلام یه چاپگر samsung scx_5315f دارم میخوام به لپ تاپ وصلش کنم که بیاد تو لیست پرینتر هام دیسک اونم ندارم چطوری نصبش کنم! ؟؟؟؟؟؟؟

 149. سلام ببخشید پرینتر من مدلHP laser jet pro MFP M26a هست سی دی نصبشم نیست این راه هایی که شما هم توضیح دادین رو رفتم ولی درایوش نبود لطفا میشه درایو نصبشو برام ایمیل کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید