فصل یک | درس دوم: ارتقا از نسخه‌هاي ديگر ويندوز

ارتقا از نسخه‌هاي ديگر ويندوز

هنگامي كه سيستم خود را از ويندوزهاي پايين‌تر مانند XP يا Vista به ويندوز7 ارتقا مي‌دهيد بسيار بهتر است كه بتوانيد فايل‌ها و برنامه‌هاي نصب شده خود را حفظ كرده و به سيستم عامل جديد انتقال بدهيد، اين امكان در بعضي از شرايط وجود دارد اما در بعضي از حالت‌ها امكان پذير نمي‌باشد.

براي ارتقا ويندوزXP يا Vista به ويندوز7 بايد از تمام فايل‌هايتان Backup بگيريد و برنامه‌هاي نصب شده را دوباره نصب كنيد. دراين حالت تنظيمات شما درحال ارتقا حفظ نخواهد شد. به اين حالت Custom installation گفته مي‌شود.

در صورتي كه از ورژن خانگي يا Premium ويندوز XP يا Vista استفاده مي‌كنيد در هنگام ارتقا به ورژن Home Premium و Ultimate ويندوز7 نيازي به گرفتن Backup از فايل‌هايتان نخواهيد داشت به اين حالت In-Place Upgrade گفته مي‌شود.

در واقع تنظيمات شما خود به خود به ويندوز7 منتقل مي‌گردد. اما اگر بخواهيد ويندوز را به ورژن Professional انتقال دهيد مانند حالت قبل بايد به طور دستي فايل‌ها و برنامه‌هايتان را منتقل نماييد.

در صورت استفاده از ورژن Ultimate و Business ويندوز Vista در هنگام ارتقا به ورژن Home Premium نياز به تنظيم دستي فايل‌ها و برنامه‌ها خواهيد داشت.

براي ورژن Business در هنگام ارتقا به هردو ورژن Ultimate و Professional ويندوز7 خود به خود اعمال مي‌گردد اما براي ورژن Ultimate تنها هنگام ارتقا به ورژن Ultimate ويندوز7 تنظيمات منتقل مي‌شود. در هنگام ارتقا به ورژن Professional نيز بايد تنظيمات را به صورت دستي انجام دهيد.

 

3 نظر

  1. با سلام خدمت شما من ویندوز Home Premium و نسخه اورجینال اون که رو لپ تاپ از اول نصب بود رو دارم 64 بیت ایا میشه اون به Ultimate ارتقا داد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد برای این ویندوز قبلی . با تشکر

  2. سلام لطفا آموزش نرم افزار سون7 -نحو دانلود خارج کردن از زیب – نصب ویندوز -و… ارسل نمایید متشکرم

    کارتان حرف نداره

نظر شما؟