فصل پنجم | درس ششم: Target نمودن Trackها

Target نمودن Trackها

در واقع Trackها زمانی Target می‌شوند که قصد انجام عمل خاصی بر روی آن‌ها وجود‌ دارد. یکی از روش‌های شناسایی Trackهای Target شده این ‌است که این Trackها به صورت هایلایت شده نمایش داده می‌شود.

در این مثال ویدئو Track1 و Audio Track1 تارگت (Target) شده‌اند، با کلیک روی Title هر یک از Trackها می‌توانید آن‌ها را Targetنمائید.

برای خارج‌نمودن یک Track از حالت Target کافی است مجدداً بر روی عنوان قسمت آن کلیک کنید.

 

کلید میانبر برای پیمایش در طول کلیپ کلید Page down می‌باشد با فشردن این کلید به نقطه ویرایش بعدی کلیپ منتقل خواهید‌ شد، همچنین کلید Page up نشانگر زمان را به نقطه ویرایش قبلی منتقل خواهد‌کرد.

در صورتی که ویدئو Track2 را نیز Target نمائید در پیمایش بین Edit pointها یا نقاط ویرایش کلیپ‌های این Trackنیز درنظر گرفته می‌شود.

جهت برش یک Track تارگت شده، نیازی به ابزار Eraser نمی‌باشد بلکه می‌توان نشانگر زمان را در محل مورد نظر قرارداده و کلیدهای Ctr+K را فشرد به این ترتیب در نقطه موردنظر برش ایجاد می‌شود جهت اضافه و یا حذف‌ نمودن Trackها کافی‌است بر روی عنوان کلیپ‌ها کلیک راست نموده و یکی از گزینه‌های Add tracks و یا Delete tracks را برگزینید.

با انتخاب Delete tracks کادری باز‌ شده و می‌توانید در آن انتخاب کنید که تمام Trackها حذف شوند و یا همه Trackهای خالی حذف شوند.

با فعال بودن گزینه Delete video tracks، ترک‌های ویدئویی و با فعال بودن گزینه Delete audio tracks، ترک‌های صدا حذف خواهند‌ شد.با کلیک بر روی Ok مشاهده می‌کنید که Trackهای اضافی حذف خواهند‌ شد.

به این ترتیب می‌توانید با کلیک و درگ سایز پنل Timeline را کاهش دهید و پنجره اصلی را تغییر سایز‌دهید.

 
 
دست اندرکاران: آتنا میرزایی، ملیحه عسگری، فرهاد رمضانی

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید