فصل ششم | درس سوم: استفاده مناسب از لینک

استفاده مناسب از لینک

اکثر وب‌سایت‌ها مطالبی درباره‌ی محصولات و خدمات دارند که این مطالب یکی از مؤلفه‌های اصلی SEO تلقی می‌شود و هم به نیاز مشتریان پاسخ می گوید. اگرچه در تجارت اینترنتی امروز برای به دست آوردن سود مناسب وب‌سایت‌ها قالبا مجبورند فراتر از ارائه خدمات و محصولات عمل کنند تا حتی اگر کسانی که قصد خرید چیزی را نداشته باشد به آن‌ها مراجعه نمایند. برای دستیابی به این وضغیت باید محتویات سایت جذاب باشد و اطلاعات مناسبی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد. مزیت دوم ایجاد چنین محتویات که البته اگر به درستی ایجاد شده باشند این است که پتانسیل دریافت لینک از سایت‌های دیگر فراهم می‌شود. روزگاری که می‌توانستید بدون ارائه‌ی مطلبی مناسب درخواست دریافت لینک بدهید مدت‌هاست که سپری شده است. مهم‌ترین مبحث در ایجاد لینک در قرن بیست و یک این است که محتویات سایت باید جامع و به چندین صورت باشند تا از چیزهایی که از قبل وجود دارند پیشی بگیرند. باید سعی کنید وب‌سایت شما تبدیل به منبعی قابل اعتماد شود تا هر کس که به دنبال اطلاعاتی در خصوص تخصص شما بود به وب‌سایت شما مراجعه نماید.
در مرحله‌ی بعد سعی کنید خود را در دیگر بازارها نیز معرفی کنید. افراد مختلف مطالب مختلفی را می‌پسندند. اگر محتویات وب‌سایت را به صورت‌های مختلف ارائه دهید می‌توانید آن‌ها را در اختیار تمام کسانی که به مطالب وب‌سایت شما علاقه‌مندند قرار دهید. اگر از سطح ارائه‌ی مقاله و ایجاد پست فراتر بروید و به ایجاد ویدئو، اسلاید و خبرنامه و پادکست وNews letter بپردازید به موفقیت بیش‌تری دست خواهید یافت. مخاطبان مختلف مطالب مختلفی را جستجو می‌کنند. برای آن‌هایی که در حال تحقیق برای خرید چیزی هستند. بخش‌هایی را برای ارائه اطلاعات عمومی و بررسی محصولات و خدمات اختصاص دهید. برای راهنمایی کسانی که می‌خواهند درباره‌ی نحوه‌ی استفاده‌ی صحیح از چیزی که خریداری نموده‌اند بیش‌تر بدانند نیز بخشی را اختصاص دهید. هم‌چنین در مورد گروه‌های دیگر مانند والدین، معلمان و تکنسین‌ها نیز مطالبی را تخصیص داده و گروه‌هایی را ایجاد نمایید. برای ایجاد مطالب و محتویات که ارزش لینک دادن را داشته‌باشند کار را با تحقیق برای یافتن ایده‌های جالب آغاز کنید. سپس مطالب را با فرمت‌های مختلف ایجاد نموده و به صورت یک مجموعه کامل در سایت قرار دهید.
هنگامی که مطالب به صورت یک مجموعه در یک بسته‌بندی قرار گرفته باشند ارزش آن‌ها برای دریافت لینک بیش‌تر می‌شود. پس از ایجاد مطالب و محتویات وب‌سایت بدون تبلیغ و گسترش آن نمی‌توانید برای آن لینک دریافت کنید. باید جاهایی را پیدا کنید که بتوانید مطالب خود را به صورت آنلاین در آن‌جا قرار دهید. هم‌چنین می‌توانید با نوشتن Press Release اعلام کنید که مطالب شما در دسترس قرار گرفته‌اند. علاوه بر این می‌توانید مطالب سایت را در شاخه‌های تخصصی ثبت کنید. در گام بعدی می‌توانید از وبلاگ‌هایی کمک بگیرید که سابقه‌ی ارائه‌ی مباحث و لینک‌های مرتبط با مطالب شما را داشته‌‌باشند. یک سری خدمات اینترنتی وجود دارد که Press Releaseها را در سایت‌های مرتبط توزیع می کنند. شما نیز Press Releaseهای خود را در این خدمات ثبت‌نمایید.

سایت‌های خدماتی زیادی برای این کار وجود دارد که از مشهورترین آن ها PR web و Market Wire از جمله‌ی آن‌ها هستند که می باشند. اطمینان حاصل‌کنید که در مطالب موجود در Press Release لینک مطالب وب‌سایت نیز قرار گرفته باشد. برخی از شاخه‌ها یا دایرکتوری‌های تخصصی عبارتند از: شاخه مقاله، ویدئو، شاخه RSS Feed، شاخه نرم‌افزار.
شاخه نرم‌افزار در مواردی کاربرد دارد که در سایت شما قابلیت دانلود وجود داشته باشد. در مورد وبلاگ‌ها حتما از قبل باید تحقیقاتی را انجام دهید. باید وبلاگ‌هایی را انتخاب کنید که در رابطه با کار شما مطلب می‌نویسند. سعی کنید با نویسنده‌ی وبلاگ یک ارتباط شخصی ایجاد نمایید. هرگز برای وبلاگ‌نویس‌ها ایده‌ها یا درخواست‌های خودکار شده ارسال نکنید. اکثر آن‌ها به Press Release علاقه‌ای ندارند. همان‌طور که مشاهده نمودید ایجاد لینک یک فرآیند مستقل نیست و نیازمند ایجاد مطلبی است که ارزش دریافت لینک را داشته باشد. اگر این کارها را به درستی انجام دهید از سه جهت منفعت زیادی برایتان دارد. ترافیک وب‌سایت شما افزایش می‌یابد. لینک‌های آن زیاد می‌شوند و هم‌چنین رده‌بندی آن در موتورهای جستجو ارتقا می‌یابد.
 
دست‌اندرکاران: آتنا میرزایی، کمال محتشمی، فرهاد رمضانی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید