۳۰ تیر، ۱۴۰۳
Image default
خانه » فصل چهارم | درس اول: آشنايي با Windows Media Center

فصل چهارم | درس اول: آشنايي با Windows Media Center

آشنايي با Windows Media Center

همراه با ويندوز۷ يك برنامه كامل براي پخش انواع فايل‌هاي صوتي و تصويري به نام Media Center بر روي سيستم نصب مي‌شود، براي دسترسي به Media Center در منوي Start و در قسمت search كلمه Media Center را تايپ كنيد در بالاي ليست گزينه Media Center را مشاهده خواهيد كرد روي آن كليك كنيد تا برنامه باز شود.

اگر بار اولي است كه اين برنامه را اجرا مي‌كنيد بايد ابتدا Setup آن را اجرا كنيد سپس صفحه Media Center را براساس setup كه انجام داده‌ايد در دسترس خواهيد داشت.
با استفاده از فلش‌هاي كنار صفحه مي‌توانيد بين آيتم‌هاي مختلف جا‌بجا شويد اين آيتم‌ها نشان مي‌دهند كه مي‌توانيد با استفاده از Media Center تصاوير، فيلم‌هاي خانگي موزيك و غيره را به راحتي مشاهده كنيد همچنين مي‌توانيد تلويزيون را به كامپيوتر متصل نموده و با استفاده از Media Center remote تمام اين موارد را از تلويزيون را ببينيد.

با كليك روي Continue موارد Setup را ادامه دهيد.

در پنجره بعدي چندين گزينه را مشاهده مي‌كنيد با كليك روي Learn more مي‌توانيد اطلاعاتي در رابطه با Media Center بدست آوريد.

با كليك روي Express تنظيمات مربوط به Media Center به طور خود‌به‌خود و با توجه به مواردي كه از پيش تعريف شده است انجام خواهند شد.

با كليك روي Custom مي‌توانيد اين تنظيمات را به صورت دستي و مورد به مورد انجام دهيد.

اكثر افراد ترجيح مي‌دهند كه از طريق تنظيمات Express استفاده كنند و اگر موردي نياز به تنظيم داشته باشد با استفاده از Custom آن را تنظيم كنند حال Express را كليك كنيد بدين ترتيب پنجره Media Center را مشاهده خواهيد كرد كه مي‌توانيد آن را به دلخواه جا‌بجا نموده و يا تغيير اندازه دهيد.

اولين گزينه‌اي كه در اين بخش مشاهده مي‌كنيد Extras مي‌باشد كه در آن مي‌توانيد به تلويزيون راديو و اخبار آنلاين دسترسي داشته باشيد قابل ذكر است كه براي استفاده از اين موارد بايد به اينترنت متصل باشيد.

با كليك روي فلش پايين پنجره به بخش بعدي برويد در قسمت بعد گزينه pictures و Videos را مشاهده مي‌كنيد.

بعضي از اين مجموعه‌ها مانند pictures و Videos داراي زير مجموعه‌هايي مي‌باشند به عنوان مثال Play favorite و همچنين Video library

مورد بعدي در ليستي كه در صفحه Media Center مشاهده مي‌كنيد گزينه موزيك است براي دسترسي به آن روي آيكن Music library در اين قسمت كليك كنيد.

در اين بخش موزيك‌هايي كه به طور پيش‌فرض روي ويندوز نصب شده‌اند را مي‌بينيد شما مي‌توانيد موزيك‌هاي ديگري را به اين بخش اضافه كنيد و يا از اين طريق به پوشه‌هاي ديگري در سيستم خود دسترسي داشته باشيد بدين منظور روي آيكن ويندوز در بالاي پنجره كليك نموده و به صفحه اول بازگرديد.

با استفاده از فلش‌هاي موجود ليست را پيمايش نموده و در بخش Task آيكن Setting را كليك كنيد.

در پنجره باز شده Media library را كليك كنيد.

در اين بخش موردي را مي‌خواهيد اضافه كنيد انتخاب نماييد ما در اينجا گزينه Music را انتخاب كرده و Next را كليك مي‌كنيم.

در پنجره بعدي مي‌توانيد تعيين كنيد كه مي‌خواهيد پوشه‌اي را حذف يا اضافه كنيد از آنجا كه مي‌خواهيد پوشه‌اي را به Library اضافه كنيد گزينه اول را انتخاب نموده و Next را كليك مي‌كنيم.

در اين پنجره مي‌توانيد مكاني را كه پوشه مورد نظر در آن قرار دارد تعيين كنيد به عنوان مثال اين پوشه مي‌تواند روي همين كامپيوتر و يا روي كامپيوتر ديگري باشد يا انتخاب گزينه آخر نيز مي‌توانيد به طور دستي يك پوشه كه به اشتراك گذاشته شده را انتخاب كنيد گزينه اول را انتخاب نموده و Next را كليك كنيد.

در پنجره بعدي محل قرار گيري پوشه را انتخاب كنيد مربع كنار گوشه پوشه را فعال نموده و Next را كليك نماييد.

در پنجره بعد تعداد فايل‌ها را مشاهده مي‌كنيد با استفاده از دو گزينه آخر نيز مي‌توانيد تغييرات را تاييد نموده و يا با انتخاب گزينه دوم تغييرات ديگري را اعمال كنيد گزينه اول را انتخاب نموده و Finish را كليك نماييد.

مجددا با كليك روي آيكن ويندوز به صفحه اول باز گرديد وارد بخش Music

و سپس Music library شويد مشاهده مي‌كنيد كه پوشه جديد به اين بخش اضافه شده است.

با استفاده از گزينه‌هاي موجود بالاي صفحه مي‌توانيد دسته بندي فايل‌ها را براساس خواننده و غيره مشاهده كنيد با كليك روي Shared نيز ليستي از فايل‌هاي به اشتراك گذاشته شده را مشاهده مي‌كنيد.

توجه داشته باشيد كه با وارد شدن به هر آلبوم و با استفاده دكمه‌هاي كنترلي پايين پنجره مي‌توانيد موزيك دلخواه را پخش نموده و اجرا و كنترل نماييد.

همين مراحل را براي اضافه كردن فايل‌هاي ويدئويي نيز دنبال كنيد.

دست اندرکاران: نجمه بهروز، فائزه نیکپور، فرهاد رمضانی

مطالب مرتبط

2 comments

سعید 20 جولای، 2013 at 8:53 ق.ظ

با سلام متاسفانه من Setup این درس را را اجرا نکردم .وبرنامه ام ناقص می باشد. لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنم ؟با تشکر فراوان

Reply
مهناز حبیبی پور 19 می، 2014 at 4:54 ق.ظ

کاش درموردoptions بیشترتوضیح می دادید.

Reply

Leave a Comment