20.7 C
تهران
۱ خرداد، ۱۴۰۳
Image default
خانه » فصل یک | درس دوم: ارتقا از نسخه‌های ديگر ويندوز

فصل یک | درس دوم: ارتقا از نسخه‌های ديگر ويندوز

ارتقا از نسخه‌هاي ديگر ويندوز

هنگامي كه سيستم خود را از ويندوزهاي پايين‌تر مانند XP يا Vista به ويندوز۷ ارتقا مي‌دهيد بسيار بهتر است كه بتوانيد فايل‌ها و برنامه‌هاي نصب شده خود را حفظ كرده و به سيستم عامل جديد انتقال بدهيد، اين امكان در بعضي از شرايط وجود دارد اما در بعضي از حالت‌ها امكان پذير نمي‌باشد.

براي ارتقا ويندوزXP يا Vista به ويندوز۷ بايد از تمام فايل‌هايتان Backup بگيريد و برنامه‌هاي نصب شده را دوباره نصب كنيد. دراين حالت تنظيمات شما درحال ارتقا حفظ نخواهد شد. به اين حالت Custom installation گفته مي‌شود.

در صورتي كه از ورژن خانگي يا Premium ويندوز XP يا Vista استفاده مي‌كنيد در هنگام ارتقا به ورژن Home Premium و Ultimate ويندوز۷ نيازي به گرفتن Backup از فايل‌هايتان نخواهيد داشت به اين حالت In-Place Upgrade گفته مي‌شود.

در واقع تنظيمات شما خود به خود به ويندوز۷ منتقل مي‌گردد. اما اگر بخواهيد ويندوز را به ورژن Professional انتقال دهيد مانند حالت قبل بايد به طور دستي فايل‌ها و برنامه‌هايتان را منتقل نماييد.

در صورت استفاده از ورژن Ultimate و Business ويندوز Vista در هنگام ارتقا به ورژن Home Premium نياز به تنظيم دستي فايل‌ها و برنامه‌ها خواهيد داشت.

براي ورژن Business در هنگام ارتقا به هردو ورژن Ultimate و Professional ويندوز۷ خود به خود اعمال مي‌گردد اما براي ورژن Ultimate تنها هنگام ارتقا به ورژن Ultimate ويندوز۷ تنظيمات منتقل مي‌شود. در هنگام ارتقا به ورژن Professional نيز بايد تنظيمات را به صورت دستي انجام دهيد.

مطالب مرتبط

3 comments

علی 30 مارس، 2013 at 11:54 ق.ظ

با سلام خدمت شما من ویندوز Home Premium و نسخه اورجینال اون که رو لپ تاپ از اول نصب بود رو دارم ۶۴ بیت ایا میشه اون به Ultimate ارتقا داد بدون اینکه مشکلی پیش بیاد برای این ویندوز قبلی . با تشکر

Reply
حکیم 20 دسامبر، 2013 at 5:07 ب.ظ

سلام لطفا آموزش نرم افزار سون۷ -نحو دانلود خارج کردن از زیب – نصب ویندوز -و… ارسل نمایید متشکرم
کارتان حرف نداره

Reply
آترین شاهینی 13 ژانویه، 2017 at 11:39 ب.ظ

عالی بود.
جالب بود.
مختصر بود.
و بسیار مفید بود.

Reply

Leave a Comment