فصل ششم | درس سوم: ارسال ایمیل

ارسال ایمیل

در اين درس به ارسال ايميل خواهيم پرداخت. براي ارسال يك ايميل جديد بايد روي Compose Mail كليك كرده و يا از كليد ميانبر C استفاده كنيد.

با اين كار صفحه‌ي مربوط به ارسال Mail باز مي‌شود. در صورتي كه تمايل داشته باشيد عمليات ارسال ايميل را در صفحه‌ي جديد انجام دهيد، مي‌توانيد روي اين تصوير كليك كنيد.

براي راحتي كار صفحه را بزرگ كنيد.

همان‌طور كه گفته شد در فيلد To بايد آدرس كامل ايميل گيرنده را وارد كنيد. در صورتي كه گيرنده از Contactهاي شما باشد، با تايپ حرف اول نام او به اين صورت، آدرس كامل آن نمايان مي‌شود. با فشردن Enter مي‌توانيد آن را وارد كنيد.

كليك روي لينك‌هاي Add CC و Add BCC كه مخفف Carbon Copy و Blind Carbon Copy مي‌باشند،‌ فيلدهاي ديگري را نمايان مي‌سازد، كه براي ارسال كپي از ايميل براي عده‌ي ديگري به كار مي‌رود. توجه داشته باشيد كه اگر آدرس‌ها را در CC وارد كنيد، گيرنده‌ها آدرس‌هاي يكديگر را مشاهده خواهند كرد. اما در صورتي كه مي‌خواهيد گيرنده‌ها از آدرس يكديگر آگاه نشوند، مي‌توانيد آدرس‌ها را در فيلد Bcc وارد كنيد.

مي‌توانيد مستقيماً از Contactهاي موجود نيز استفاده كنيد. براي اين كار بايد روي To، CC يا BCC كليك كنيد. سپس از منوي باز شده گروه مورد نظر خود را انتخاب نموده و از اسامي موجود.

افراد مورد نظر را برگزينيد.در نهايت بر روي Done كليك كنيد.

در فيلد Subject مي‌توانيد موضوع ايميل خود را مشخص كنيد. با كليك بر روي Attach a file مي‌توانيد يك يا چند فايل را به ايميل خود پيوست كنيد. پس از انتخاب فايل‌ها و كليك بر روي Ok، نوار بارگذاري براي هر فايل نمايش داده مي‌شود. با كليك بر روي Cancel در مقابل هر فايل مي‌توانيد از پيوست فايل جلوگيري نماييد.

براي حذف فايل پيوست شده مي‌توانيد آن را غير فعال كنيد. براي مشاهده‌ي فايل پيوست شده بر روي آن كليك كنيد و در كادر باز شده بر روي open كليك كنيد.

پس از مشاهده مي‌توانيد پنجره را ببنديد.
نوع فايل در مقابل نام آن در پرانتز آمده است، حجم آن نيز بعد از پرانتز قرار دارد.

در صورتي كه قصد داريد فايل‌هاي بيشتري را پيوست كنيد، كافي است بر روي another file Attach كليك كنيد.

سپس فايل مورد نظر را برگزيده و بر روي open كليك نماييد. توجه داشته باشيد كه بارگذاري فايل‌ها به حجم فايل و سرعت اينترنت شما بستگي دارد.
در اين كادر سفيد رنگ مي‌توانيد متن مورد نظر خود را تايپ كنيد.

در بالاي اين كادر، گزينه‌هاي مختلفي براي قالب‌بندي متن قرار دارد. Bold يا درشت نمايي، Italic، زير خط‌دار، نوع فونت، سايز فونت، رنگ متن، رنگ هايلايت، درج صورتك، درج لينك و ديگر تنظيمات قالب متني، و آخرين گزينه كه حذف قالب‌بندي است.

با كليك روي Check Spelling مي‌توايند بررسي متن از نظر املايي را فعال كنيد.

با كليك بر روي plain Text هرگونه قالب‌بندي و تصاويري كه در متن گنجانده شده حذف خواهد شد، با اين كار كادري به منظور تاييد باز مي‌شود، با كليك روي ok و يا Cancel مي‌توانيد اين عمل را تاييد و يا رد كنيد.

تمام قالب‌بندي‌ها حذف خواهد شد.

اگر ابزارهاي قالب‌بندي را مشاهده نمي‌كنيد احتمالاً در محيط Plain Text قرار گرفته‌ايد، براي ديدن آن‌ها كافي است بر روي Rich Formating كليك كنيد.

پس از اتمام كار براي ارسال بايد روي Send كليك كنيد.

در صورتي كه ايجاد ايميل شما زمان زيادي به طول بيانجامد به صورت خودكار در Draft ذخيره خواهد شد، در اين حالت دكمه غيرفعال Saved را مشاهده خواهيد كرد.

اما با كوچك‌ترين تغيير اين دكمه به Save Now تبديل مي‌شود،در صورتي كه مي‌خواهيد در آينده ايميل را ارسال كنيد از اين دكمه استفاده كنيد، به اين ترتيب ايميل در بخش Draft ذخيره خواهد شد.

در اين قسمت مي‌توانيد زمان ذخيره سازي خودكار را مشاهده كنيد.

اگر به طور اتفاقي زمان نوشتن پيام صفحه شما بسته شد،‌گوگل به صورت خودكار پيام را Save خواهد كرد. براي ديدن آن مي‌توانيد به قسمت Draft برويد.
در صورتي كه از ارسال ايميل منصرف شده‌ايد با كليك روي دكمه Discard مي‌توانيد آن را حدف كنيد.

توجه داشته باشيد كه گوگل براي راحتي كار دكمه‌هاي Discard ،Save Now و Send را نيز در پايين صفحه نيز قرار داده است.

در صورتي كه نامه فاقد متن ارسالي باشد پس از كليك بر روي دكمه Send پيغامي مبني بر اينكه متني وجود ندارد ظاهر مي‌شود. با كليك بر روي ok متن بدون پيام ارسال مي‌شود. با كليك بر روي Cancel مي‌توانيد كادر را بسته و متن دلخواه را وارد كنيد.

در صورتي كه عنوان نامه را نيز مشخص نكرده باشيد پيغامي روي صفحه ظاهر مي‌شود، ok به منزله تاييد و Cancel براي لغو كار و افزودن عنوان است.

پس از ارسال پنجره‌اي كه مشاهده مي‌كنيد به صورت خودكار بسته خواهد شد و شما مجدداً در محيط Inbox قرار خواهيد گرفت.

3 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید