کپی کردن (copy)

مقدمه

Copy به عمل کپی کردن متن، داده‌ها، فایل‌ها یا دیسک‌ها، برای ایجاد دو یا چند فایل یا داده‌های مشابه از روی یک فایل یا متن هست. کپی کردن یک فایل به مکان دیگر، مثل Flash Memory عمل میکنه، که یک روش معمول برای پشتیبان گیری یا به اشتراک گذاری یک فایل هست.

کپی کردن (copy)

کلیدهای ترکیبی میانبر برای کپی چیست؟

در لیست زیر میانبرهای صفحه کلید برای کپی کردن در سیستم عامل های مختلف نمایش داده شده. در نظر داشته باشید که هرچه کپی (Copy) بشه باید در مرحله اول هایلایت و یا انتخاب شده باشه.

کامپیوتر و لپ تاپ= Ctrl+C

دسکتاپ و لپ تاپ اپل= C+⌘

کروم بوک = Ctrl+C

نکته: در بسیاری از دستگاه‌ها، میتونید بر روی متن انتخاب شده راست کلیک کنید و از منوی راست کلیک روی گزینه کپی کلیک کنید.

هنگامی که چیزی کپی می‌شه، کجا میره؟

هنگامی که چیزی کپی میشه، به کلیپ بورد میره و تا زمانی که چیز دیگری روی کامپیوتر کپی یا کات نشه اونجا باقی می‌مونه. چیزی که در کلیپ بورد کپی شده رو می‌تونید چندین بار paste یا الصاق کنید تا وقتیکه چیز جدیدی در کلیپ بورد کپی بشه.

تفاوت copy و move چیست؟

وقتی چیزی رو کپی می‌کنید، اون رو در همون جای اولیه باقی گذاشته و یک کپی از اون در جای دیگری کپی می‌کنید. ولی وقتی که چیزی را حرکت (move) میدید، اون رو از یک مکان به مکان دیگر انتقال میدید. به عبارت دیگه، کپی کردن، یک فایل تکراری ایجاد می‌کنه و move اینطور نیست.

چرا  بجای move از کپی استفاده میکنیم؟

همونطور که در بالا ذکر شد، زمانی که چیزی رو کپی می‌کنید، اون رو در همان مکان قرار می‌دید و در جاهای دیگه تکرار میکنید. به عنوان مثال، شما می‌تونید یک فایل را کپی کنید و سپس اون فایل رو به پنج پوشه دیگه در کامپیوتر الصاق (paste) کنید تا مجموع ۶ فایل از یک فایل داشته باشید.

کپی در command line هم برای کپی فایل از یک پوشه به دیگری استفاده می‌شه.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید