۲۸ تیر، ۱۴۰۳
Image default
خانه » فصل نوزدهم | درس چهارم: کپی‌کردن Layer Style

فصل نوزدهم | درس چهارم: کپی‌کردن Layer Style

کپی‌کردن Layer Style

فرض کنید قصد دارید استایلی را که روی یک لایه اعمال نموده‌اید روی لایه‌ی دیگر نیز داشته باشید. در این صورت، اعمال افکت‌ها مختلف به صورت مجزا بسیار زمان‌بر می‌باشد. به این منظور Style یک لایه را کپی کرده و بر روی لایه‌های دیگر اعمال می‌کنیم. به دو روش می‌توانید Layer Style را از لایه‌ای بر روی لایه‌ای دیگر کپی کنید. به عنوان مثال در این فایل مشاهده می‌کنید که بر روی این لایه چند افکت اعمال شده است.

برای کپی کردن این افکت‌ها بر روی لایه‌ای دیگر، کافی‌ست بر روی آن راست کلیک نموده و گزینه‌ی Copy Layer Style را برگزینید.

حال بر روی لایه‌ی مقصد نیز راست کلیک کرده و گزینه‌ی Paste Layer Style را انتخاب نمایید.

مشاهده می‌کنید که افکت‌ها اعمال شده بر روی لایه‌ی اول بر روی این لایه نیز اعمال می‌شود.

روش دیگری برای انجام این کار وجود دارد که بسیار ساده‌تر است. فرض کنید می‌خواهیم Layer Style این لایه را بر روی لایه‌ی سوم اعمال کنیم. به این منظور کافی‌ست ضمن فشرده نگه داشتن کلید Alt بر روی این آیکون FX در کنار نام لایه کلیک نموده و آن را تا لایه‌ی مقصد درگ نمایید.

در انتها دکمه‌ی موس را رها کنید. مشاهده می‌کنید که این افکت‌ها بر روی لایه اعمال می‌شود.

حال فرض کنید قصد داریم تنها یکی از افکت‌ها را کپی کنیم. به عنوان مثال می‌خواهیم افکت Stroke از این لایه را بر روی لایه‌ی Mixed اعمال کنیم. به این منظور کلیک Alt را فشرده نگه داشته و در این قسمت بر روی نام افکت کلیک کنید. سپس آن را تا این لایه درگ نمایید.

مشاهده می‌کنید که تنها این افکت بر روی آن اعمال می‌شود.

به عنوان آخرین نکته در صورتی که بخواهید همه‌ی افکت‌هایی را که بر روی لایه اعمال کرده‌اید حذف کنید، کافی‌ست بر روی آن راست کلیک نموده و گزینه‌ی Clear Layer Style را برگزینید.

دست اندرکاران: آتنا میرزایی، فرهاد رمضانی

مطالب مرتبط

Leave a Comment