21.7 C
تهران
۱ خرداد، ۱۴۰۳
Image default
خانه » فصل دوم | درس ششم: آشنايي با Gadgetها

فصل دوم | درس ششم: آشنايي با Gadgetها

آشنايي با Gadgetها

در ويندوز۷ مي‌توانيد ابزارهاو Gadget‌هاي مختلفي را بنابر دلخواه خود روي دسكتاپ قرار دهيد براي اين كار روي مكاني خالي روي دسكتاپ راست كليك كرده و گزينه Gadget‌ را انتخاب كنيد.

در پنجره باز شده ابزارها يا Gadget‌هاي مختلفي را كه به صورت پيش فرض به همراه ويندوز۷ نصب شده‌اند مشاهده خواهيد‌كرد.

فرض كنيد كه مي‌خواهيد تغييرات ساعت را همواره روي دسكتاپ خود مشاهده كنيد بدين منظور روي آيتم ساعت در پنجره كليك كنيد ماوس را به حالت فشرده قرار داده و به سمت دسكتاپ بكشيد و در مكاني كه مايل هستيد آن را قرار دهيد رها كنيد علاوه بر اين با دوباركليك روي هرآيتم نيز آن آيتم به روي دسكتاپ منتقل خواهدشد.

از آيتم‌هاي جالب ديگر كه مي‌توانيد روي دسكتاپ منتقل كرده و از آن‌ها استفاده كنيد پيش‌بيني آب و هوا و يا Currency براي تبديل واحدهاي پول ديگر و CPU Meter براي مشاهده عملكرد كامپيوتر و ابزارهاي مختلف ديگر مي‌باشد همچنين با كليك روي گزينهonline Get more Gadget‌ مي‌توانيد ابزارهاي ديگري را از اينترنت دانلود كنيد.

براي كسب اطلاعات بيش‌تر راجع به هريك از اين ابزارها روي آن كليك كرده و سپس فلش كنار گزينه show detail را كليك كنيد در اين حالت در پايين صفحه اطلاعاتي را در مورد آن ابزار مشاهده خواهيد كرد.

اكنون با ابزارهايي كه روي دسكتاپ قرار داده‌ايد دقت كنيد زماني كه ماوس را روي اين ابزارها قرار دهيد در كنارشان تعدادي دكمه ظاهر خواهد شد اولين دكمه كه به شكل علامت ضربدر مي‌باشد براي بستن اين ابزار به كار مي‌رود با كليك روي آن ابزار مورد نظر روي دسكتاپ حذف خواهد‌ شد.
دكمه بعدي كه در برخي ابزارها مانند تقویم قابل دسترس است براي ايجاد سايز بزرگ‌تر مي‌باشد.

با كليك روي اين دكمه تصوير بزرگتر و كاملتري از آن آيتم را مشاهده خواهيد كرد.

در كنار بعضي از آيتم‌ها به جاي اين دكمه، دكمه‌اي براي تنظيمات بيش‌تر آن آيكن مشاهده خواهيد كرد به عنوان مثال در رابطه با ساعت دكمه‌اي به شكل آچار را مي‌بينيد كه با كليك روي آن پنجره تنظيمات نمايان مي‌شود.

در قسمت Clock name مي‌توانيد نامي را براي ساعت وارد كنيد با كليك روي فلش موجود در زير تصوير ساعت نيز مي‌توانيد شكل دلخواه را براي ساعت انتخاب كنيد در قسمت Time zone مي‌توانيد ساعت محل مورد نظر را انتخاب كنيد با فعال گردن گزينه Show the second hand ثانيه شمار نيز روي ساعت نمايش داده مي‌شود پس از اعمال تغييرات دلخواه OK را كليك كنيد.

قابل ذكر است كه به همين روش مي‌توانيد چندين ساعت را متناسب با ساعت مكان‌هاي مختلف روي دسكتاپ قرار دهيد به اين منظور بايد ساعت ديگري را روي دسكتاپ قرار داده و تنظيمات آن را اعمال كنيد.
دكمه آخر براي تغيير مكان ابزار مورد نظر روي دسكتاپ مي‌باشد با قرار دادن ماوس روي اين قسمت مي‌توانيد ابزارتان را به هر مكاني روي دسكتاپ منتقل كنيد.

همچنين با كليك راست روي هريك از ابزارهاي قرار داده شده روي دسكتاپ مي‌توانيد تنظيمات بيش‌تري را روي اين موارد انجام دهيد به عنوان مثال روي ساعتي كه روي دسكتاپ قرار داده بوديد راست كليك سپس گزينه Always on top را انتخاب كنيد به اين ترتيب اين ابزار هميشه در بالاي تمام پنجره‌ها قرار خواهد گرفت و همواره در معرض ديد خواهدبود.

گزينه ديگر Opacity مي‌باشد در كنار اين گزينه فلش سياه‌رنگي مشاهده خواهيد كرد كه با قرار گرفتن روي اين فلش اعداد مختلفي را مشاهده مي‌كنيد اگر عدد ۱۰۰% را انتخاب كنيد به صورت كامل ابزار را خواهيد ديد و در صورت استفاده از درصدهاي كم‌تر اين ابزار را كمرنگ‌‌تر مشاهده خواهيد كرد مثلا اگر ۴۰% درصد را انتخاب كنيد ساعت شما مقداري كمرنگ‌تر نشان داده خواهد شد كه اگه پنجره‌اي زير آن قرار بگيرد قابل رويت خواهد بود.

قابل ذكر است كه با قرار دادن ماوس روي آن به صورت كاملاً واضح نمايان خواهد شد.
با استفاده از گزينه Get more gadgets online مي‌توانيد مستقيما به سايت مايكروسافت رفته و به بخش Gadget‌ها مراجعه كنيد.

همان‌طور كه مي‌بينيد در اين صفحه سربرگ دسكتاپ Gadget فعال است كه ابزارها و Gadget‌ها ديگري را به شما نشان مي‌دهد شما مي‌توانيد آن‌ها را انتخاب كنيد.

مطالب مرتبط

4 comments

علی 25 آگوست، 2012 at 12:03 ب.ظ

بسیار عالی و کامله .. موفق باشی آقای رمضانی 🙂

Reply
علی رضا 17 اکتبر، 2012 at 4:38 ب.ظ

گل کاشتی
عالی بود

Reply
مهسا 28 ژوئن، 2013 at 2:59 ب.ظ

من نمیتونم دمای ها=وا تنظیم کنم

Reply
مهناز حبیبی پور 19 می، 2014 at 2:14 ق.ظ

 جالب بودممنون.

Reply

Leave a Comment