فصل پنجم | درس ششم: آشنایی با امنیت

آشنایی با امنیت

اولين نكته‌اي كه بايد در نظر بگيريد اين است كه هرگز نمي‌توانيد محيطي صددرصد ايمن داشته باشيد. بنابراين نبايد تصور كنيد كه نصب يك نرم‌افزار مي‌تواند محيط كاملاً امني را ايجاد كند. نكته‌ي ديگر اين‌كه امنيت كامپيوتر شما به سيستم‌عامل نصب شده بر روي آن بستگي ندارد و تفاوتي نمي‌كند كه از سيستم‌عامل‌هاي ويندوز استفاده مي‌كنيد و يا از مك.
همچنين توجه داشته باشيد كه با به كار بردن هر يك از راه‌كارهاي امنيتي، مي‌توانيد امنيت كامپيوتر را بالا ببريد اما هرگز به صددرصد نمي‌رسد. البته اين را نيز بايد بدانيد كه در صورتي كه در اين كار زياده‌روي كنيد، به عنوان مثال تعداد زيادي نرم‌افزار امنيتي به سيستم نصب كنيد امنيت سيستم كاهش مي‌يابد. همواره به ياد داشته باشيد كه يك FireWall، يك Anti Virus و يك Anti Spy Sweeper بر روي سيستم خود نصب كنيد. همچنين بايد يك نسخه‌ي پشتيبان از اطلاعات خود تهيه كرده و در مواقع لزوم از آن استفاده كنيد. در نهايت بايد توجه داشته باشيد كه به طور صحيح از اينترنت استفاده كنيد. زيرا با اتصال به اينترنت،‌ خطرات زيادي سيستم شما را تهديد مي‌كند.
خطراتي كه در اينترنت، سيستم شما را تهديد مي‌كنند، ويروس‌ها، Worm يا كرم‌ها، Trojanها، Spy wareها و MalWareها مي‌باشند. همچنين خطر حمله‌ي هكرها و كرك‌ها نيز وجود دارد. يكي ديگر از خطراتي كه در اينترنت وجود دارد، وجود Keylogger مي‌باشد، اين نرم‌افزارها اطلاعات شما را حين تايپ كردن ثبت و سرقت نموده و سپش از آن‌ها سوء استفاده مي‌نمايند. به عنوان مثال زماني كه شما رمز عبور كارت اعتباري خود را روي سيستم خودتان تايپ مي‌كنيد اين اطلاعات در قسمتي ذخيره نموده و آن‌ها را براي شخص ديگري ارسال مي‌نمايند.

2 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید