فصل نهم | درس اول: Import کردن تصویر از دوربین دیجیتالی

Import کردن تصویر از دوربین دیجیتالی

معمولاً پس از گرفتن عكس توسط يك دوربين ديجيتال، دائماً مجبور مي‌باشيد عكس‌هاي روي دوربين را به كامپيوتر منتقل كنيد، به اين منظور مي‌توانيد دوربين را به كامپيوتر متصل كرده و يا كارت حافظه‌ي آن را در يك RAM Reader قرار دهيد، سپس مي‌توانيد آن‌ها را كپي نموده و به پوشه‌ي ديگري انتقال دهيد. اما روش بهتري براي اين كار وجود دارد، همان‌طور كه مي‌دانيد،‌ هنگامي كه دوربين يا كارت حافظه‌ي آن را به كامپيوتر متصل مي‌كنيد، منوي Auto Play باز مي‌شود، در اين منو بر روي Import Pictures and Videos كليك كنيد.

به اين ترتيب كادري باز شده و مي‌توانيد براي تصاوير، تگ تعريف كنيد،‌ تگ كردن يك عكس به مديريت آن كمك بسياري مي‌كند. به اين ترتيب با دانستن تگ يك عكس به راحتي مي‌توانيد در آينده آن را يافته و استفاده كنيد. بر روي لينك Import Setting كليك نماييد تا به تنظيمات Import دسترسي پيدا كنيد.

در اين قسمت مي‌توانيد محل Import كردن تصاوير را از اين منو انتخاب نموده

و يا با كليك بر روي دكمه‌ي Browse؛ پوشه‌ي ديگري را برگزينيد. به عنوان مثال، Desktop را انتخاب نموده و بر روي OK كليك كنيد.

در اين منو نيز مي‌توانيد محل ذخيره‌سازي فايل‌هاي ويدئويي را تعيين نماييد.

در قسمت Folder Name بايد نام پوشه را مشخص كنيد. در بخش File Name نيز مي‌توانيد براي فايل‌ها، نامي را تعيين كنيد.

در بخش Other Options،‌ گزينه‌ي چهارم را فعال كنيد تا فايل‌ها پس از Import نمايش داده شوند.

در نهايت بر روي OK كليك كنيد. به اين ترتيب كادري باز شده و اعلام مي‌كند كه عمليات مجدداً انجام مي‌شود. بر روي OK كليك كنيد.

پس از وارد نمودن عبارت مورد نظر در فيلد تگ، روي دكمه‌ي Import كليك كنيد.

با اين كار فرآيند Import آغاز مي‌شود. در صورتي كه اين گزينه را فعال كنيد،‌ فايل‌ها از روي كارت حافظه حذف خواهند شد.

مشاهده مي‌كنيد كه پس از اتمام كار، پنجره‌اي باز شده و فايل‌هاي Import شده را نمايش مي‌دهد.

در صورتي كه در منوي AutoPlay گزينه‌ي ديگري را انتخاب كرده باشيد و بخواهيد تصاوير را Import كنيد، مي‌توانيد در منوي Start بر روي Computer كليك كنيد، در اين پنجره، بر روي درايو كارت حافظه در اين قسمت و يا اين بخش كليك راست نموده و گزينه‌ي Open AutoPlay را برگزينيد، مشاهده مي‌كنيد كه مجدداً اين منو باز مي‌شود.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید