21.7 C
تهران
۱ خرداد، ۱۴۰۳
Image default
خانه » فصل پنجم | درس پنجم: بازي‌هاي ويندوز

فصل پنجم | درس پنجم: بازي‌هاي ويندوز

بازي‌هاي ويندوز

همراه ويندوز۷ نيز مانند اكثر ورژن‌هاي ويندوز تعدادي بازي براي شما نصب خواهد شد براي دسترسي به اين بازي‌ها از منوي استارت All programs و سپس Games را انتخاب كنيد.

مشاهده مي‌كنيد كه ليستي از بازي‌ها نمايش داده مي‌شوند در اين قسمت در كنار بعضي از اين بازي‌ها كلمه اينترنت نوشته شده ‌است اين بدان معناست كه براي بازي كردن با اين موارد بايد به اينترنت متصل شويد در صورت اتصال به اينترنت با استفاده از اين بازي‌ها مي‌توانيد در مقابل شخص ديگري كه از اينترنت استفاده مي‌كند بازي كنيد يكي از بازي‌هايي كه بسيار محبوب است و تقريبا از ابتداي توليد ويندوز همراه ويندوز بوده بازي Solitaire مي‌باشد روي اين بازي دوبار كليك كنيد.

تا پنجره مربوطه نمايان گردد اين بازي مربوط به تعدادي كارت است كه بايد به ترتيب با رنگ‌هاي مخالف زير هم چيده شوند

انگيزه اوليه طراحي اين بازي آموزش و تمرين روش كار كردن با ماوس بوده است چرا كه در اين بازي بايد روي كارت‌هاي بسياري كليك كرد براي جا‌به‌جا كردن كارتها نيز بايد ماوس را به حالت فشرده نگه داشته و كارتها را به مكان مناسب بكشيد.

اين بازي تمرين خوبي براي كار با ماوس بود اما با گذشت زمان به يكي از بازي‌هاي محبوب كاربران تبديل شد در صورت اتصال به اينترنت مي‌توانيد از بازي‌هاي اينترنتي استفاده كنيد اين‌گونه بازي‌ها به علت داشتن رقيب به صورت آنلاين بسيار جذاب‌‌تر مي‌باشند براي اين كار روي يكي از بازي‌هايي كه كنار آن‌ها كلمه اينترنت نوشته شده به عنوان مثال Internet backgammon كليك كنيد

اين بازي تخته‌نرد آنلاين مي‌باشد ابتدا پيغامي مبني بر اينكه با باز كردن اين بازي يك هم‌بازي آنلاين براي شما انتخاب خواهد شد داده مي‌شود با كليك روي Play وارد بازي مي‌شويد.

بعد از لحظاتي كه رقب شما پيدا و متصل شد مي‌توانيد بازي را شروع كنيد در پايين صفحه پنجره‌اي وجود دارد كه مي‌توانيد تعدادي جمله از پيش تعريف شده با رقيب خود ارتباط برقرار كنيد .


دست اندرکاران: فائزه نیکپور، آتنا میرزایی، فرهاد رمضانی

مطالب مرتبط

Leave a Comment