کلیپ بورد

کلیپ بوردکلیپ بورد( Clipboard)

کلیپ بورد، همچنین به عنوان Pasteboard شناخته میشه، کلیپ بورد در حقیقت یک مکان خاص در حافظه کامپیوتر شما هست که موقتا داده‌هایی رو که از یک سند بریده شده یا کپی شده ذخیره می‌کنه. تا داده‌ها بتونن از طریق اون به یک مکان جدید منتقل بشن. کلیپ بورد به طور معمول اطلاعات خودش رو نگه می‌داره تا زمانی که چیزی رو مجددا کات یا کپی کنید یا کامپیوتر رو خاموش کنید. به عنوان مثال، یک کاربر ممکنه اطلاعات رو از یک پردازشگر متن کپی کنه و در ایمیل (e-mail) الصاق یا Paste کنه.

بسیاری از سیستم عامل ها شامل “Clipboard Viewers” هستند که نشون می‌ده چه اطلاعاتی در حال حاضر در کلیپ بورد ذخیره می‌شن. این سرویس ها همچنین می‌تونن برای پیکربندی کلیپ بورد با مجوز استفاده بشن و یا تاریخچه کلیپ بورد رو نشون بدن.

چگونه کلیپ بورد را باز کنم؟

کاربران  ویندوز ویستا، ۷، ۸، و ۱۰

متاسفانه، مایکروسافت تصمیم گرفته که دیگر ویندوز ویستا ۷، ۸، و ۱۰ clipboard viewer  رو نداشته باشن. برای دیدن محتویات کلیپ بورد، شما باید یک ابزار یا برنامه دیگری رو دانلود و نصب کنید. البته clip command هنوز کار می‌کنه.

کاربران ویندوز ۲۰۰۰ و XP

کاربران مایکروسافت ویندوز ۲۰۰۰ و XP ممکنه در پیدا کردن کلیپ بورد دچار مشکل شده باشند چون اون رو به Clipbook viewer تغییر نام داده است. می‌تونید با باز کردن ویندوز اکسپلورر، پوشه “Winnt” یا “ویندوز” رو باز کنید، و سپس پوشه “System32” اون رو پیدا کنید. فایل clipbrd.exe رو پیدا کرده و روی اون دوبار کلیک کنید.

کاربران همچنین می‌تونن در Start، روی Run کلیک کنند، Clipbrd رو تایپ کنند و Enter رو فشار بدن تا این برنامه اجرا بشه.

کاربران ویندوز ۹x ،ME و NT

در ویندوز ۹۵، ۹۸، NT 4.0 و ME نمایشگر کلیپ بورد نصب شده که با کلیک کردن بر روی Start و انتخاب Programs و انتخاب گزینه System Tools و در نهایت کلیک روی Clipboard Viewer اجرا میشه. Clipboard viewer همچنین از طریق فایل Clipbrd.exe در پوشه ویندوز قابل اجراست.

windows command line

قابلیت clip command به شما اجازه می‌ده که خروجی رو از پنجره command line به کلیپ بورد ویندوز تغییر بدید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید