۳۰ تیر، ۱۴۰۳
Image default
خانه » شناخت سرویس OneDrive در Word (درس دوم)

شناخت سرویس OneDrive در Word (درس دوم)

مقدمه

بسیاری از ویژگی‌های Office به منظور ذخیره و به اشتراک گذاری فایل‌های آنلاین در نظر گرفته شده. سرویس OneDrive فضای ذخیره‌سازی آنلاین مایکروسافت هست که می‌تونید از اون برای ذخیره، ویرایش و به اشتراک گذاری اسناد و سایر فایل‌های خودتون استفاده کنید. همچنین می‌تونید به سرویس وان درایو از رایانه، گوشی هوشمند یا هر وسیله دیگری که استفاده می‌کنید، دسترسی داشته باشید. برای شروع با OneDrive، یک حساب مایکروسافت رایگان نیاز دارید، اگر از قبل یک حساب مایکروسافت ندارید، می تونید به مقاله آموزش ساخت ایمیل مایکروسافت مراجعه کنید. وقتی حساب مایکروسافت داشته باشید، می‌تونید با ایمیل مایکروسافت خودتون وارد آفیس بشید. فقط کافیه که روی قسمت Sign in در گوشه بالا سمت راست پنجره Word کلیک کرده و لاگین کنید. لاگین به اکانت مایکروسافت در ورد

مزایای استفاده از سرویس OneDrive

وقتی که به حساب Microsoft خود وارد شدید، می‌تونید با OneDrive کارهای زیر رو انجام بدید:
  • دسترسی به فایل‌های آفیس در هر نقطه:

زمانی که فایل‌های خودتون رو در سرویس OneDrive ذخیره می‌کنید، می‌تونید از هر کامپیوتر، تبلت یا تلفن هوشمند که دارای اتصال به اینترنت هست، به فایل خود دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌تونید در OneDrive  اسناد جدیدی ایجاد کنید.
  • پشتیبان گیری از فایل‌ها:

ذخیره فایل‌ها در OneDrive در حفاظت از اسناد بسیار مهم هست. در این صورت حتی اگر کامپیوترتون صدمه ببینه، OneDrive فایل‌ها از طریق وان درایو قابل دسترسی هستند.
  • اشتراک گذاری فایل‌ها:

اشتراک گذاری فایل‌ها از OneDrive با دوستان و همکاران به راحتی انجام‌پذیر هست. می‌تونید انتخاب کنید که فایل‌ها رو ویرایش کنن یا فقط بخونن. این گزینه برای همکاری عالیه، چون چندین نفر می‌تونن یک سند رو در یک زمان ویرایش کنن (این امکان به عنوان همکار نویسندگی شناخته میشه)

ذخیره و باز کردن فایل‌ها

وقتی که به حساب مایکروسافت وارد شده باشید، هر زمان که فایل رو ذخیره یا باز کنید، OneDrive به عنوان یک گزینه نمایش داده میشه. البته هنوز هم گزینه‌های ذخیره فایل‌ها در کامپیوتر در دسترس هستند. با این حال، ذخیره فایل‌ها در سرویس OneDrive به شما اجازه میده از هر کامپیوتر دیگری به اون‌ها دسترسی داشته باشید و همچنین میتونید فایل‌ها رو با دوستان و همکاران خودتون به اشتراک بگذارید. برای مثال، زمانی که از منوی File روی Save As کلیک می‌کنید، می‌تونید OneDrive یا This PC را به عنوان مکان ذخیره، انتخاب کنید. ذخیره در وان درایو

ترتیب پیشنهادی آسان پی سی

برای یادگیری پاورپوینت ۲۰۱۶

مطالب مرتبط

2 comments

ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری اسناد در word (درس چهارم) - آسان پی سی 13 نوامبر، 2018 at 3:20 ب.ظ

[…] با حساب مایکروسافت وارد ورد شدید. برای درک بیشتر مقاله شناخت سرویس OneDrive در Word (درس دوم) را مطالعه […]

Reply
ایجاد و باز کردن اسناد در word (درس سوم) - آسان پی سی 18 نوامبر، 2018 at 11:50 ق.ظ

[…] وارد word بشید. برای درک بیشتر و شناخت  OneDrive مقاله شناخت سرویس OneDrive در Word (درس دوم) مطالعه […]

Reply

Leave a Comment